Atak rakietowy na budynek w Kijowie: pod gruzami są ludzie, dwie ofiary trafiły do szpitala

Atak rakietowy na budynek w Kijowie: pod gruzami są ludzie, dwie ofiary trafiły do szpitala

zdjęcie, wideo
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

W budynku mieszkalnym w kijowskiej dzielnicy szewczenkowskiej, gdzie dziś rano uderzyła rakieta, pod gruzami są ludzie, dwie ofiary trafiły do ​​szpitala.

Jak donosi Ukrinform, burmistrz Kijowa Witalij Kliczko poinformował o tym w Telegramie.

„W budynku mieszkalnym w dzielnicy szewczenkowskiej, gdzie uderzyła rakieta, trwają prace poszukiwawczo-ratownicze. Pod gruzami są ludzie. Część mieszkańców ewakuowano, dwie ofiary trafiły do ​​szpitala. Ratownicy nadal pracują, lekarze są na miejscu” - pisał burmistrz stolicy.

Jak donosi Ukrinform, w niedzielę 26 czerwca rano w Kijowie było kilka eksplozji.

Według Państwowego Pogotowia Sytuacji Nadzwyczajnych w wyniku ataków rakietowych wroga w dzielnicy szewczenkowskiej w Kijowie w 9-piętrowym budynku mieszkalnym wybuchł pożar z częściowym zniszczeniem 1, 2 i 3 piętra. Według wstępnych danych ranna została 1 osoba.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-