Pojmany dowódca przyznał, że rosyjska artyleria celowo niszczyła wieżowce w Charkowie

Pojmany dowódca przyznał, że rosyjska artyleria celowo niszczyła wieżowce w Charkowie

wideo
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

rosyjski dowódca schwytany przez ukraińskich obrońców podczas wyzwolenia wsi Cirkuny na przedmieściach Charkowa zeznał, że rosyjska artyleria rakietowa celowo zniszczyła wieżowce w Charkowie.

Według Ukrinformu Służba Bezpieczeństwa Ukrainy informuje o tym w Telegramie.

"Dowódca 25 brygady artylerii sił zbrojnych rosji powiedział ukraińskim służbom specjalnym, że głównym celem rosyjskich dywizji rakietowych są właśnie domy w Charkowie - wróg celowo strzelał do celów cywilnych" - czytamy w raporcie.

Dzielnica Charkowa najbliższa Cirkun, Północna Sałtowka, która od początku wojny była niemal codziennie ostrzeliwana przez wrogie systemy rakietowe grad i huragan, ma jedną z najgęściej zabudowanych. Do tej pory prawie każdy z 16-piętrowych budynków został zniszczony.

„Sam więzień twierdzi, że nie brał udziału w ostrzale osiedli mieszkaniowych, a jedynie obserwował ostrzały własnej i ukraińskiej artylerii” – zaznaczyła SBU.

rosjanin podał też dane osobowe najeźdźców zamieszanych w inne  zbrodnie wojenne i niszczenie pokojowo nastawionych mieszkańców Charkowa.

Tajna służba dokładnie bada i sprawdza dostarczone dowody.

Jak podawał Ukrinform, w ciągu ostatniej doby w obwodzie charkowskim w wyniku ostrzału przez armię rosyjską zostało rannych sześć osób.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-