rosja nie osiąga swoich strategicznych celów w wojnie z Ukrainą - Sekretarz Generalny NATO

rosja nie osiąga swoich strategicznych celów w wojnie z Ukrainą - Sekretarz Generalny NATO

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Odkąd rosja rozpoczęła niesprowokowaną inwazję na Ukrainę, nie osiągnęła żadnego ze strategicznych celów, jakimi było przejęcie terytorium Ukrainy czy podważenie jedności NATO.

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg powiedział to na konferencji prasowej po nieformalnym spotkaniu ministrów spraw zagranicznych NATO w Berlinie. Ze względów zdrowotnych uczestniczył w tym wydarzeniu wirtualnie, donosi korespondent Ukrinformu.

„Dzisiaj na spotkaniu rozmawialiśmy o naszym silnym poparciu dla Ukrainy… rosyjska wojna na Ukrainie nie przebiega tak, jak planowała moskwa. Nie zdobyli Kijowa, zostali wyrzuceni z Charkowa, ich główna ofensywa w Donbasie została zatrzymana. rosja nie osiąga swoich celów strategicznych. prezydent putin chciał pokonać Ukrainę, zniszczyć NATO oraz podzielić Amerykę Północną i Europę. Ale Ukraina stoi, NATO jest silniejsze niż kiedykolwiek, Europa i Ameryka Północna są mocno zjednoczone. Ukraina może wygrać tę wojnę” – powiedział Stoltenberg.

Zaznaczył, że Ukraińcy dzielnie bronią swojej ziemi, a sojusznicy Sojuszu pomagają im w tej walce, zapewniając wsparcie bezpieczeństwa warte miliardy dolarów. W poprzednich latach sojusznicy Sojuszu wyszkolili dziesiątki tysięcy żołnierzy ukraińskich.

"Wszystko to każdego dnia przynosi duże zmiany sytuacji na polu bitwy. Musimy kontynuować i zwiększać naszą pomoc wojskową dla Ukrainy oraz dalej pracować pod auspicjami Grupy Wsparcia Ukrainy, która właśnie spotkała się w Ramstein" - powiedział sekretarz generalny NATO.

Zaznaczył, że wojna rosji z Ukrainą będzie miała długofalowe konsekwencje dla całego europejskiego systemu bezpieczeństwa. Podczas szczytu w Madrycie członkowie Sojuszu zastanowią się nad sposobami dalszego wzmocnienia polityki odstraszania i obrony NATO.

Jak informowaliśmy, w dniach 28-30 czerwca w Madrycie odbędzie się szczyt NATO, którego jednym z głównych zagadnień będzie przyjęcie nowej Koncepcji Strategicznej NATO oraz dalszy rozwój Sojuszu w obliczu współczesnych wyzwań dla Europy i Europy i światowego  bezpieczeństwa.

Jak informowaliśmy, 24 lutego rosyjski prezydent putin zapowiedział inwazję na Ukrainę na pełną skalę. Wojska rosyjskie niszczą obiekty infrastrukturalne, przeprowadzając zmasowany ostrzał osiedli ukraińskich miast i wsi przy użyciu artylerii, systemów rakietowych i rakiet balistycznych. Siły Zbrojne Ukrainy, Gwardia Narodowa, Wojska Obrony Terytorialnej i cały naród ukraiński stawiają bohaterski opór wojskom rosyjskim i zadają im ciężkie straty.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-