Państwo koncentruje się na potrzebie zapewnienia wszystkiego, co niezbędne dla 1 miliona żołnierzy - Reznikow

Państwo koncentruje się na potrzebie zapewnienia wszystkiego, co niezbędne dla 1 miliona żołnierzy - Reznikow

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

W sektorze obronnym państwo skupia się na potrzebie zapewnienia wyposażenia dla 1 miliona ludzi, którzy pokonają wroga.

Minister obrony Ołeksij Reznikow napisał o tym na Facebooku, donosi Ukrinform.

„Rozpoczęto procesy, które zapewnią rozbudowę potencjału obronnego Ukrainy. Dotyczy to zarówno zaopatrzenia, jak i produkcji niezbędnego wyposażenia. Skupiamy się na potrzebie zapewnienia wyposażenia dla 1 miliona ludzi, którzy pokonają wroga” – napisał Reznikow.

Dodał, że od 24 lutego do końca kwietnia z ogólnej liczby kamizelek kuloodpornych przekazanych siłom obronnym 50% dostarczyło Ministerstwo Obrony, a pozostałe 50% stanowiły różne formy pomocy charytatywnej.

„Od 13 maja ten stosunek wynosił już 57% do 43%. Z każdym dniem zwiększamy wolumen dostaw” – powiedział minister.

Teraz, według niego, w ramach kursu ustalonego przez rząd kładzie się nacisk na stymulowanie ukraińskich producentów.

„Nasi producenci zapewniający wymaganą jakość kamizelek kuloodpornych, hełmów, mundurów, butów itp. mają już zamówienia do końca roku, jest jasny harmonogram dostaw” – napisał Reznikow.

Ukraina aktywnie poszukuje także międzynarodowej pomocy technicznej. Na przykład, według niego, Ministerstwo Obrony znalazło w Turcji partię kamizelek kuloodpornych, za którą zapłacił rząd Japonii jako pomoc dla naszego kraju. Specjaliści MON opracowali cały proces, logistykę, a nasi żołnierze otrzymali ochronę.

„Już teraz trzymamy normę, aby codziennie w rezerwie znajdował się sprzęt ochronny dla co najmniej 2 brygad. I ten wolumen będzie rósł” – dodał Reznikow.

Ponadto, zdaniem ministra, Ukraina prowadzi negocjacje z partnerami nie tylko w sprawie importu, ale także naprawy naszego sprzętu, budowania wspólnych ogniw produkcyjnych.

Minister podkreślił, że najbliższe tygodnie będą trudne.

"Nikt nie może powiedzieć z całą pewnością, ilu ich będzie. W tym okresie będziemy bronić się głównie własnymi siłami przeciwko agresorowi, wściekłego ze złości. Ponad 1,5 tys. ukraińskich żołnierzy już się uczy lub w najbliższych dniach zacznie doskonalić technikę naszych partnerów, by później wrócić jako instruktorzy. Ktoś, tak jak kanonierzy, natychmiast ruszy do walki” – powiedział Reznikow.

Według niego, dopóki ciężka zagraniczna broń zrównoważy siły i  zapewni przewagę na korzyść Ukrainy, minie trochę czasu. Teraz jej  obecność jest fragmentaryczna.

Jak zaznaczył minister, rosnąca presja sankcji na rosję oraz wzrost pomocy zagranicznej dla Ukrainy w ciągu najbliższych kilku miesięcy powinny stworzyć warunki, w których Kreml w końcu straci szansę na przynajmniej pewien sukces. Wtedy powinno pojawić się nowe okno możliwości dla Ukrainy.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-