Ukraińskie Siły Zbrojne zniszczyły dużo rosyjskiego sprzętu podczas próby przekroczenia Dońca Siewierskiego - Brytyjskie Ministerstwo Obrony

Ukraińskie Siły Zbrojne zniszczyły dużo rosyjskiego sprzętu podczas próby przekroczenia Dońca Siewierskiego - Brytyjskie Ministerstwo Obrony

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Ukraińskie wojsko skutecznie zapobiegło próbie przeprawy przez rosyjskich najeźdźców przez rzekę Siewierski Doniec w obwodzie donieckim.

Według Ukrinformu poinformowało o tym brytyjskie Ministerstwo Obrony na Twitterze.

„Wojska ukraińskie skutecznie udaremniły rosyjską próbę przeprawy przez rzekę w Donbasie. Zdjęcia pokazują, że podczas przekraczania rzeki Siewierski Doniec na zachód od Siewierodoniecka rosja straciła dużo pojazdów opancerzonych z co najmniej jednej batalionowej grupy taktycznej, a także rozmieszczony sprzęt mostu pontonowego” – podała agencja.

Resort obrony dodał, że przeprawa przez rzekę w niekontrolowanym środowisku jest niezwykle ryzykownym manewrem i wskazuje na presję wywieraną na rosyjskich dowódców, aby robili postępy w operacjach na wschodzie Ukrainy.

Odnotowano, że wojska rosyjskie nie były w stanie osiągnąć żadnego postępu mimo koncentracji sił na tym obszarze po wycofaniu i przerzuceniu ich jednostek z obwodów kijowskiego i czernihowskiego.

Jak informowaliśmy, 24 lutego rosja rozpoczęła nowy etap ośmioletniej wojny z Ukrainą – ofensywę na pełną skalę. Wróg prowadzi zmasowany ostrzał i bombardowanie pokojowych miast i wsi ukraińskich.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-