Amerykańska Izba Reprezentantów zatwierdziła 40-miliardowy projekt ustawy na wsparcie Ukrainy

Amerykańska Izba Reprezentantów zatwierdziła 40-miliardowy projekt ustawy na wsparcie Ukrainy

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Izba niższa Kongresu USA uchwaliła H.R. 7691, przewidujący dodatkowe 40 mld USD w odpowiedzi na rosyjską agresję na Ukrainę

Według korespondenta Ukrinformu 368 ustawodawców poparło dokument, 57 sprzeciwiło się. Ustawa zostanie teraz skierowana do Senatu do rozpatrzenia.

Jak stwierdziła przed głosowaniem kongresmenka Rosa DeLauro, autorka projektu, Ukraina potrzebuje pilnej pomocy, a Stany Zjednoczone mogą ją udzielić. „Mamy moralną odpowiedzialność, aby zapewnić to wsparcie, aby pomóc w powstrzymaniu ciężkich ofiar śmiertelnych, pociągnąć do odpowiedzialności putina i jego zwolenników oraz chronić globalną demokrację” – powiedziała kongresmenka.

Ustawa pomoże Ukrainie bronić jej suwerenności i demokracji, pociągać do odpowiedzialności rosyjskich przywódców, zaradzić rosnącemu brakowi bezpieczeństwa żywnościowego na świecie z powodu wojny oraz zapewnić krytyczne wsparcie dla uchodźców.

28 kwietnia prezydent USA Joe Biden wysłał do Kongresu propozycję zatwierdzenia nowego pakietu w odpowiedzi na rosyjską agresję, który przewidywał przyznanie 33 miliardów dolarów na wsparcie Ukrainy. W trakcie prac nad dokumentem ustawodawca zaproponował dodanie kilku miliardów na pomoc żywnościową i sprzęt wojskowy dla Ukrainy.

Aby dokument wszedł w życie, musi zostać przyjęty przez Senat USA i podpisany przez szefa Białego Domu.

Jak poinformował Ukrinform, w poniedziałek Biden zatwierdził ustawę o pożyczce dla Ukrainy, która otwiera dodatkowe możliwości uruchomienia przyspieszonego programu pomocy dla naszego kraju. Aby jednak tę pomoc zrealizować, trzeba ją napełnić prawdziwymi narzędziami i decyzjami, aby przeznaczyć niezbędne środki na Ukrainę.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-