W wyniku rosyjskiej agresji na Ukrainę ucierpiało 633 dzieci

W wyniku rosyjskiej agresji na Ukrainę ucierpiało 633 dzieci

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Na Ukrainie w wyniku masowej agresji zbrojnej federacji rosyjskiej zginęło 633 dzieci.

Według Ukrinformu, Prokuratura Generalna poinformowała o tym na Facebooku.

„Ponad 633 dzieci ucierpiało na Ukrainie w ciągu dwóch miesięcy pełnej zbrojnej agresji federacji rosyjskiej. Według oficjalnych danych, stanem na dzień 7 maja zginęło 223 dzieci, a ponad 410 zostało rannych” -  mówi raport.

Należy zauważyć, że liczby te nie są ostateczne, ponieważ trwają prace nad ich ustaleniem w miejscach aktywnych działań wojennych, na czasowo okupowanych i wyzwolonych terytoriach.

Dzieci najbardziej ucierpiały w obwodzie donieckim - 139, kijowskim - 116, charkowskim - 98, czernihowskim - 68, chersońskim - 46, mikołajowskim - 44, ługańskim - 37, zaporoskim - 27, sumskim - 17, w Kijowie - 16, żytomierskim - 15 .

Tak więc 5 maja w wyniku ostrzału przez wroga budynków mieszkalnych we wsi Czerwona Polana, powiat Iziumski, obwód charkowski, 11-letni chłopiec został ranny.

4 maja został ostrzelany konwój prywatnych samochodów, który opuścił Wowczańsk, obwód czugjewski w obwodzie charkowskim, ze wsi Stary Sałtów. Sześciomiesięczne dziecko, które było w jednym z samochodów, zostało ranne. Ponadto zaginęła 13-letnia dziewczynka.

W wyniku codziennych bombardowań i ostrzeliwania przez rosyjskie siły zbrojne ukraińskich miast i wsi uszkodzeniu uległo 1635 placówek oświatowych, z czego 126 uległo całkowitemu zniszczeniu.

Jak donosił Ukrinform, 6 maja szef ługańskiej obwodowej administracji wojskowej Serhij Gajdai poinformował, że 15-letnia dziewczyna z raną postrzałową w nogi wywiozła z Popasnej czterech dorosłych, z których dwóch było rannych.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-