Konsekwencje ostrzału w 20 miejscowościach obwodu donieckiego

Konsekwencje ostrzału w 20 miejscowościach obwodu donieckiego

zdjęcie
Ukrinform
Policja udokumentowała skutki ostrzału przez rosyjskich okupantów w 20 miejscowościach w obwodzie donieckim - donosi Ukrinform.

„Najbardziej ucierpiały wsie rejonu Wołnowaskiego i okolice Awdijiwki. Domy zostały zniszczone, jedna osoba została ranna”- czytamy w oświadczeniu.

Ogólnie, 18 lutego, ostrzelano wsie Switłodarsk, Trudiwske, Szumy, Ługańskie, Hnutowe, Opytne, Werchnotorecke, Newelske, Niu Jork, Hranitne, Piwdenne, Starohnatiwka, Czermałyk, Wodjane, Nowohryhoriwka i Nowotroicke oraz miejscowości Krasnohoriwka i punkt Myroniwsko.

Ostrzał gminy Werchnotorecke trwał od godziny 7 rano. Nikt nie został ranny, ale uszkodzona została linia energetyczna.

W wyniku ostrzału zniszczone zostały również domy ludności cywilnej rejonu Wołnowaskiego. W Wasyliwce pocisk trafił w mieszkanie 70-letniej kobiety i dom 72-letniego mieszkańca wsi Trudiwske.

Policja dokumentuje skutki wydarzeń i udziela pomocy obywatelom. Według tych faktów postępowanie karne zostało wszczęte na podstawie art. 438 Kodeksu Karnego Ukrainy (naruszenie praw i zwyczajów wojennych).

Ponadto ze względu na ostrzał moździerzowy w miejscowości Starohnatiwka, jeden żołnierz Sił Zbrojnych Ukrainy został ciężko ranny. Wstępna kwalifikacja prawna - część 2 art. 258 Kodeksu karnego (ustawa terrorystyczna).

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-