Zełenski odwiedził pozycje Sił Zbrojnych na linii frontu

Zełenski odwiedził pozycje Sił Zbrojnych na linii frontu

zdjęcie
Ukrinform
Podczas wyjazdu roboczego do obwodu donieckiego prezydent Wołodymyr Zełenski odwiedził pozycje armii ukraińskiej w rejonie Operacji Sił Połączonych i złożył życzenia żołnierzom z okazji Dnia Sił Zbrojnych Ukrainy - donosi Ukrinform, informuje Biuro Prezydenta.

Głowa państwa zwrócił się do obrońców Ukrainy z życzeniem zadbania o siebie, aby później mogli opowiedzieć swoim potomkom o bohaterstwie ukraińskiej armii.

„Jestem przekonany, że z ludźmi takimi jak Wy na pewno wygramy” – powiedział prezydent.

Zełenski z wizytą na froncie / Zdjęcie: Biuro Prezydenta

Ponadto Zełenski zapoznał się z sytuacją operacyjną w obszarze Operacji Sił Połączonych i przeprowadził inspekcję stanowiska dowodzenia jednej z brygad Sił Zbrojnych.

Głowa państwa rozmawiał z żołnierzami i wręczył im cenne prezenty. Wręczył odznaczenia państwowe pięciu żołnierzom.

Jak informowaliśmy, Zełenski jest w podróży służbowej na wschodnią Ukrainę. W tym roku przypada 30. rocznica powstania Sił Zbrojnych Ukrainy. Właśnie tego dnia w 1991 roku parlament uchwalił Ustawę o Siłach Zbrojnych Ukrainy.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-