Charkowskie Zakłady Pancerne zmodernizowały czołg T-64

Charkowskie Zakłady Pancerne zmodernizowały czołg T-64

zdjęcie, wideo
Ukrinform
Charkowskie Zakłady Pancerne po raz pierwszy przeprowadziły głęboką modernizację „dowodzeniowego” czołgu T-64, który pomyślnie przeszedł już standardowe testy - poinformowała służba prasowa Ukroboronpromu, donosi Ukrinform.

„Modernizacja czołgu jest niezwykle ważna, ponieważ konieczna jest nie tylko znaczna poprawa istniejących charakterystyk, ale także stworzenie wszystkich niezbędnych warunków do efektywnego zarządzania jednostką w każdych warunkach pogodowych i o każdej porze dnia” – powiedział dyrektor przedsiębiorstwa Herman Smetanin.

Specjaliści zainstalowali na czołgu nowoczesne urządzenia obserwacyjne, system do monitorowania otaczającej przestrzeni tylnej półkuli, najnowszy sprzęt do nawigacji satelitarnej i wieżę dowódcy z karabinem maszynowym NSWT kalibru 12,7 mm.

Sprzęt otrzymał dodatkowy filtr do zgrubnego czyszczenia układu paliwowego kotła-nagrzewnicy, dodatkową kamerę nadzoru dowódcy o zasięgu wykrywania do 2000 metrów.

Ponadto w wozie bojowym wzmocniono ochronę karabinu maszynowego NSWT i zbiorników paliwa, zamontowano przednie osłony gumowe oraz szereg innych ulepszeń. Obecnie pracownicy zakładu wykonują podobne prace z partią czołgów T-64BW.

Jak poinformował Ukrinform, Charkowskie Zakłady Pancerne rozpoczęłymodernizację transporterów opancerzonych BTR-4E. Pierwszy samochód jest już na miejscu montażu.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-