Charkowskie Zakłady Pancerne zmodernizowały czołg T-64

Charkowskie Zakłady Pancerne zmodernizowały czołg T-64

zdjęcie, wideo
Ukrinform
Charkowskie Zakłady Pancerne po raz pierwszy przeprowadziły głęboką modernizację „dowodzeniowego” czołgu T-64, który pomyślnie przeszedł już standardowe testy - poinformowała służba prasowa Ukroboronpromu, donosi Ukrinform.

„Modernizacja czołgu jest niezwykle ważna, ponieważ konieczna jest nie tylko znaczna poprawa istniejących charakterystyk, ale także stworzenie wszystkich niezbędnych warunków do efektywnego zarządzania jednostką w każdych warunkach pogodowych i o każdej porze dnia” – powiedział dyrektor przedsiębiorstwa Herman Smetanin.

Specjaliści zainstalowali na czołgu nowoczesne urządzenia obserwacyjne, system do monitorowania otaczającej przestrzeni tylnej półkuli, najnowszy sprzęt do nawigacji satelitarnej i wieżę dowódcy z karabinem maszynowym NSWT kalibru 12,7 mm.

Sprzęt otrzymał dodatkowy filtr do zgrubnego czyszczenia układu paliwowego kotła-nagrzewnicy, dodatkową kamerę nadzoru dowódcy o zasięgu wykrywania do 2000 metrów.

Ponadto w wozie bojowym wzmocniono ochronę karabinu maszynowego NSWT i zbiorników paliwa, zamontowano przednie osłony gumowe oraz szereg innych ulepszeń. Obecnie pracownicy zakładu wykonują podobne prace z partią czołgów T-64BW.

Jak poinformował Ukrinform, Charkowskie Zakłady Pancerne rozpoczęłymodernizację transporterów opancerzonych BTR-4E. Pierwszy samochód jest już na miejscu montażu.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-