Okupanci wczoraj na Wschodzie 2 razy złamali zawieszenia broni – w pobliżu miejscowości Popasna strzelano z moździerzy

Okupanci wczoraj na Wschodzie 2 razy złamali zawieszenia broni – w pobliżu miejscowości Popasna strzelano z moździerzy

Ukrinform
21 listopada w strefie Operacji Sił Połączonych odnotowano 2 naruszenia zawieszenia broni przez okupantów, z których 1 z użyciem broni zakazanej przez Porozumienia mińskie - informuje centrum prasowe sztabu Operacji Sił Połączonych na Facebooku, donosi Ukrinform.

Pozycje ukraińskie zostały ostrzelane:

w pobliżu miejscowości Popasna – z moździerzy kalibru 82 mm oraz z przeciwpancernych granatników

w pobliżu miejscowości Piwdenne - z automatycznych i z ręcznych przeciwpancernych granatników oraz z z broni strzeleckiej.

Ponadto w obwodzie ługańskim zarejestrowano lot wrogiego bezzałogowego statku powietrznego, prawdopodobnie Orlan-10, z przekroczeniem linii rozdzielenia.

Wśród ukraińskich żołnierzy nie odnotowano strat.

Od początku bieżącego dnia, rosyjskie siły okupacyjne nie złamały zawieszenia broni.

Aby zmusić wroga do wstrzymania ognia, nasi obrońcy otworzyli ogień w odpowiedzi, nie używając broni zabronionej przez Porozumienia mińskie.

Ukraińscy żołnierze kontrolują sytuację w rejonie działania Sił Połączonych w celu odparcia i powstrzymania agresji zbrojnej Federacji Rosyjskiej.

Przypomnijmy, 20 listopada, odnotowano jedno naruszenie zawieszenia broni przez rosyjskie siły okupacyjne. W pobliżu miejscowości Pisky wróg strzelał z granatników przeciwpancernych i z ciężkich karabinów maszynowych. Wśród wojsk alianckich nie było strat spowodowanych działaniami wroga.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-