Sześć tysięcy żołnierzy z 15 krajów - ćwiczenia Rapid Trident rozpoczną się na Ukrainie

Sześć tysięcy żołnierzy z 15 krajów - ćwiczenia Rapid Trident rozpoczną się na Ukrainie

zdjęcie
Ukrinform
Ukraińsko-amerykańskie ćwiczenia dowodzenia i sztabów z udziałem wojsk Rapid Trident - 2021 rozpoczną się w poniedziałek 20 września- napisało na Facebooku Służba Dowództwa Wojsk Lądowych Sił Zbrojnych Ukrainy, donosi Ukrinform.

"Ukraińsko-amerykańskie ćwiczenia Rapid Trident - 2021, w których weźmie udział 6000 żołnierzy z 15 krajów partnerskich, rozpoczną się 20 września w Międzynarodowym Centrum Pokoju i Bezpieczeństwa" - czytamy w oświadczeniu.

Odnotowano, że dowódca Dowództwa Szkoleniowego Dowództwa Wojsk Lądowych Sił Zbrojnych Ukrainy generał dywizji Ihor Pałahniuk wraz z szefem ukraińsko-amerykańskich ćwiczeń Rapid Trident-2021 generałem brygady Władysławem Kłoczkowem sprawdzili przebieg walki koordynacja jednej z brygad zmechanizowanych Gwardii Narodowej Ukrainy, Państwowej Straży Granicznej Ukrainy oraz Wojskowej Służby Organów ścigania.

Sprawdzono również gotowość do ćwiczeń kadry kierowniczej Rapid Trident - 2021, stanowisko dowodzenia wydzielonej brygady zmechanizowanej oraz obiektów poligonu.

Przypomnijmy, ukraińsko-amerykańskie ćwiczenia dowodzenia i sztabów Rapid Trident - 2021 potrwają do 1 października.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-