Okupanci na Wschodzie złamali zawieszenia broni w pobliżu miejscowości Wodjane

Okupanci na Wschodzie złamali zawieszenia broni w pobliżu miejscowości Wodjane

Ukrinform
19 lipca w strefie Operacji Sił Połączonych odnotowano 3 naruszenia zawieszenia broni przez okupantów - informuje centrum prasowe sztabu Operacji Sił Połączonych na Facebooku, donosi Ukrinform.

Pozycje ukraińskie zostały ostrzelane:

w pobliżu miejscowości Pawłopil – z przeciwpancernych granatników,

w pobliżu miejscowości Awdijwka – z ręcznych przeciwpancernych granatników i z granatników.

Kolejne naruszenie zawartych porozumień zostało udokumentowane na północy obwodu ługańskiego, gdzie zarejestrowano lot nieprzyjacielskiego drona „Orlan 10”, który przekroczył linię demarkacyjną.

Wśród ukraińskich żołnierzy nie odnotowano strat.

Ukraińscy żołnierze odpowiedzieli ostrzałem na naruszenia sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej.

Przedstawiciele OBWE zostali poinformowani o naruszeniu zawieszenia broni za pośrednictwem ukraińskiego Wspólnego Centrum Kontroli i Koordynacji Zawieszenia Broni.

Od początku bieżącego dnia, rosyjskie siły okupacyjne raz złamały zawieszenia broni. Strzelano w pobliżu miejscowości Wodjane (Pryazowie) – z moździerzy kalibru 120 mm.

„Sytuacja w rejonie Operacji Sił Połączonych jest nadal kontrolowana przez żołnierzy ukraińskich" - poinformował sztab OSP.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-