W ciągu ostatniej doby okupanci czternastokrotnie zrywali rozejm, ukraiński żołnierz został ranny

W ciągu ostatniej doby okupanci czternastokrotnie zrywali rozejm, ukraiński żołnierz został ranny

Ukrinform
W ciągu ostatnich 24 godzin rosyjskie siły okupacyjne czternastokrotnie zrywały rozejm we wschodniej Ukrainie.

Według Ukrinformu, o tym poinformowało centrum prasowe sztabu OSP.

„W pobliżu miejscowości Nowohorodskie wróg otworzył ogień z moździerzy kalibru 82 mm. W pobliżu miejscowości Piwdenne rosyjskie siły okupacyjne dwukrotnie ostrzeliwały ukraińskie pozycje z moździerzy kalibru 120 mm. W rejonie miejscowości Szumy okupanci użyli moździerzy kalibru 120 mm, a w rejonie Marinki dwukrotnie otworzyli ogień z działa przeciwpancernego MT-12 Rapier kalibru 100 mm.

W kierunku miejscowości Starohnatiwka rosyjscy najemnicy strzelali z ciężkich granatników przeciwpancernych, ciężkich karabinów maszynowych i broni strzeleckiej. W rejonie miejscowości Wodjane, nad Morzem Azowskim, wróg strzelał z automatycznych granatników i z broni strzeleckiej.

W okolicy miejscowości Newelske najeźdźcy otworzyli ogień z moździerzy  kalibru 120 mm, a w pobliżu Nowotaszkiwska - z moździerzy kalibru 82 mm. W pobliżu miejscowości Krasnohoriwka formacje zbrojne Federacji Rosyjskiej ostrzeliwały pozycje ukraińskie z moździerzy kalibru 120 mm, ciężkich granatników przeciwpancernych i broni strzeleckiej.

W okolicy miejscowości Pisky rosyjscy najemnicy dwukrotnie ostrzeliwali ukraińskie pozycje z ręcznych granatników przeciwpancernych, a także z karabinów maszynowych i broni strzeleckiej. W pobliżu Majorska nieprzyjaciel przeprowadził zdalne minowanie za pomocą min POM-2.

„W wyniku ostrzału wroga jeden żołnierz otrzymał przenikliwe rany odłamkowe. Został zabrany do szpitala. Stan rannego określono jako średnio ciężki” - pionformowano w sztabie OSP.

Stanem na godzinę 7 rano,25 czerwca, odnotowano trzy naruszenia reżimu zawieszenia broni.

W rejonie miejscowości Wodjane, nad Morzem Azowskim, nieprzyjaciel strzelał z ciężkich i ręcznych granatników przeciwpancernych. W pobliżu miejscowości Zołote - 4 rosyjscy najemnicy strzelali z ręcznych granatników przeciwpancernych, a w pobliżu Awdijiwki - z ciężkich karabinów maszynowych i broni strzeleckiej.

„W odpowiedź na ostrzał wroga ukraińscy obrońcy otworzyli ogień” – podkreśliono w sztabie.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-