Służba Bezpieczeństwa Ukrainy przeprowadziła ćwiczenia antyterrorystyczne na strategicznym obiekcie Awdijiwki

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy przeprowadziła ćwiczenia antyterrorystyczne na strategicznym obiekcie Awdijiwki

zdjęcie, wideo
Ukrinform
Służba Bezpieczeństwa Ukrainy przeprowadziła dwudniowe antyterrorystyczne ćwiczenia taktyczne i specjalne w strefie Operacji Sił Połączonych.

Ostatnia faza szkolenia odbyła się w przyfrontowej Awdijiwce – podano w centrum prasowym SBU, donosi Ukrinform.

Szkolenia odbywały się na głównym strategicznym obiekcie miasta w warunkach jak najbardziej zbliżonych do rzeczywistych. W ćwiczeniach wzięli udział przedstawiciele regionalnych oddziałów Służby Bezpieczeństwa Ukrainy, Sił Zbrojnych Ukrainy, sztabu Sił Połączonych, Gwardii Narodowej, Policji Państwowej, Państwowej Służby Ratunkowej, Państwowej Straży Granicznej, władz państwowych i samorządów terytorialnych. ćwiczenie.

Głównym celem działań szkoleniowych było sprawdzenie i zwiększenie poziomu współpracy międzyagencyjnej w obliczu ewentualnych zagrożeń wywrotowych i terrorystycznych.

Uczestnicy spotkania opracowali algorytm wspólnych działań w celu zneutralizowania „sabotażystów”, którzy zgodnie z legendą ćwiczeń planowali przeprowadzić sabotaż w Koksowni Awdijwka i uciec z miasta.

Siły bezpieczeństwa przeprowadziły zestaw operacji poszukiwania, kontrwywiadu i środków filtrujących, aby zidentyfikować i zneutralizować prawdopodobnych przestępców. Dzięki skoordynowanym działaniom wszystkich jednostek szkoleniowych przestępcy zostali w odpowiednim czasie zidentyfikowani i zatrzymani, a skutki ich działalności wywrotowej zostały zneutralizowane.

Sztab Centrali Centrum Antyterrorystycznego SBU szczegółowo przeanalizował każdą fazę operacji specjalnej, zwracając uwagę na skuteczność zaangażowanych sił i środków. Przedstawicielom podmiotów zaangażowanych w walkę z terroryzmem przekazano również dodatkowe rekomendacje dotyczące podniesienia poziomu gotowości do przeciwdziałania zagrożeniom terrorystycznym.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-