Okupanci jedenastokrotnie zrywali rozejm, od początku dnia - jeszcze dwa razy

Okupanci jedenastokrotnie zrywali rozejm, od początku dnia - jeszcze dwa razy

Ukrinform
W ciągu ostatniego dnia, 14 maja, w rejonie działań Połączonych Sił formacje zbrojne Federacji Rosyjskiej 11 razy naruszyły zawieszenie broni.

Według Ukrinformu, o tym poinformowało centrum prasowe sztabu OSP.

„W okolicy miejscowości Hnutowe wróg strzelał z moździerzy kalibru 120 mm, a w rejonie Marinki z dział przeciwpancernych. W rejonie miejscowości Wodjane i Nowohorodskie wróg otworzył ogień z moździerzy kalibru 120 mm, a w pobliżu miejscowości Szyrokino - także z moździerzy kalibru 82 mm. W pobliżu miejscowości Switłodarsk rosyjscy najeźdźcy strzelali z karabinów maszynowych dużego kalibru i automatycznych ciężkich granatników, a w pobliżu Kateryniwki - także z ręcznych granatników przeciwpancernych i broni strzeleckiej”- czytamy w komunikacie.

Ponadto w pobliżu Nowotaszkiwska okupanci dwukrotnie ostrzelali ukraińskie pozycje z karabinów maszynowych dużego kalibru, ręcznych granatników i broni strzeleckiej. W pobliżu miejscowości Starohnatiwka wróg otworzył ogień z broni strzeleckiej.

Jak podano, w minionym dniu wśród żołnierzy Sił Zbrojnych Ukrainy nie odnotowano strat bojowych. Ukraińscy obrońcy odpowiedzieli ogniem na ostrzał wroga.

Przedstawiciele OBWE zostali poinformowani o faktach naruszenia zawieszenia broni za pośrednictwem ukraińskiej strony SCKK.

Stanem na godzinę 7 rano, 15 maja, odnotowano dwa naruszenia zawieszenia broni przez rosyjskie siły okupacyjne. W pobliżu miejscowości Hładosowe  i Marinka wróg otworzył ogień z ciężkich granatników przeciwpancernych.

„Ukraińscy żołnierze kontrolują sytuację w rejonie operacji Połączonych Sił i zachowują zawieszenie broni” – podkreślono w sztabie.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-