Okupanci jedenastokrotnie zrywali rozejm, od początku dnia - jeszcze dwa razy

Okupanci jedenastokrotnie zrywali rozejm, od początku dnia - jeszcze dwa razy

Ukrinform
W ciągu ostatniego dnia, 7 maja, w rejonie działań Połączonych Sił odnotowano 11 naruszeń zawieszenia broni.

Według Ukrinformu, o tym poinformowało centrum prasowe sztabu OSP.

„Wróg otworzył ogień trzykrotnie z moździerzy kalibru 120 mm i 82 mm, przeciwpancernych granatników i ciężkich karabinów maszynowych w pobliżu Pisky. W pobliżu miejscowości Szumy wróg prowadził ostrzał artyleryjski używając dział kalibru 122 mm, moździerzy kalibru 120 mm, automatycznych granatników i broni strzeleckiej. W pobliżu miejscowości Nowohorodskie okupanci strzelali z moździerzy kalibru 120 mm. Najeźdźcy strzelali z karabinów maszynowych w kierunku osad Werchotoreckie i Newelske oraz w pobliżu Awdijiwki - także używali ręcznych granatników przeciwpancernych. W pobliżu Nowotaszkiwska rosyjscy najeźdźcy strzelali z automatycznych i ręcznych granatników przeciwpancernych, a w rejonie miejscowości Wodjane - także z ręcznych granatników” - czytamy w raporcie.

Ponadto w rejonie osady Piwdenne najeźdźcy prowadzili zdalne minowanie z pomocą ręcznych granatników przeciwpancernych minami POM-2.

W minionym dniu wśród żołnierzy Sił Zbrojnych Ukrainy nie było strat bojowych.

Przedstawiciele OBWE zostali poinformowani o faktach naruszenia zawieszenia broni za pośrednictwem ukraińskiej strony SCKK.

Stanem na godzinę 7 rano, 8 maja, odnotowano dwa naruszenia zawieszenia broni przez rosyjskie siły okupacyjne.

W rejonie osady Piwdenne wróg prowadził ostrzał artyleryjski używając dział kalibru 122 mm oraz moździerzy kalibru 120 mm. W pobliżu Awdijiwki okupanci strzelali z broni strzeleckiej.

Wśród naszych żołnierzy ofiar nie odnotowano.

„Ukraińscy żołnierze kontrolują sytuację w rejonie operacji Połączonych Sił i zachowują zawieszenie broni” – podkreślono w sztabie.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-