Okupanci 13 razy zrywali rozejm na wschodzie Ukrainy, ranny został żołnierz Sił Zbrojnych Ukrainy

Okupanci 13 razy zrywali rozejm na wschodzie Ukrainy, ranny został żołnierz Sił Zbrojnych Ukrainy

Ukrinform
W ciągu ostatniego dnia, 29 kwietnia, odnotowano 13 przypadków naruszenia zawieszenia broni przez formacje zbrojne Federacji Rosyjskiej.

Według Ukrinformu, o tym poinformowało centrum prasowe sztabu OSP.

W okolicy miejscowości Newelske i Opytne rosyjscy najeźdźcy otworzyli ogień z moździerzy kalibru 120 mm, a w pobliżu Krasnohoriwki - z ciężkich granatników przeciwpancernych. W pobliżu miejscowości Pawłopil i Ługańskie wróg strzelał z moździerzy kalibru 82 mm, granatników różnych systemów i broni strzeleckiej.

W pobliżu miejscowości Switłodarsk i Wodjane wróg używał automatycznych granatników przeciwpancernych.

W okolicy miejscowości Pisky, Zołote-4i Werchotoreckie -  zbrojne formacje Federacji Rosyjskiej prowadziły ostrzał z karabinów maszynowych dużego kalibru.

W pobliżu wioski Szumy rosyjscy najeźdźcy strzelali z broni strzeleckiej.

w pobliżu miejscowości Nowohorodskie wróg otworzył ogień z bojowego wozu piechoty i ręcznych granatników przeciwpancernych.

W wyniku ostrzału wroga jeden żołnierz Połączonych Sił został ranny. Bezzwłocznie udzielono mu pomocy medycznej. Stan zdrowia rannego jest zadowalający.

Nasi obrońcy odpowiedzieli na ostrzał wroga.

Przedstawiciele OBWE zostali poinformowani o faktach naruszenia zawieszenia broni za pośrednictwem ukraińskiej strony SCKK.

Stanem na godzinę 7 rano, 30 kwietnia, odnotowano 1 naruszenie zawieszenia broni. W  pobliżu Awdijiwki zbrojne formacje Federacji Rosyjskiej otworzyły ogień z automatycznych granatników.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-