Okupanci wczoraj na Wschodzie 11 razy złamali zawieszenia broni - jeden ukraiński żołnierz zmarł, a 4 zostało rannych

Okupanci wczoraj na Wschodzie 11 razy złamali zawieszenia broni - jeden ukraiński żołnierz zmarł, a 4 zostało rannych

Ukrinform
Rosyjskie siły okupacyjne nadal prowokacyjnie ostrzeliwują pozycje ukraińskich żołnierzy w celu dalszych oskarżeń o złamanie zawieszenia broni.

27 kwietnia w strefie Operacji Sił Połączonych odnotowano 11 naruszeń zawieszenia broni przez okupantów. Jeden ukraiński żołnierz zmarł, a 4 zostało rannych - informuje centrum prasowe sztabu Operacji Sił Połączonych na Facebooku, donosi Ukrinform.

Pozycje ukraińskie zostały ostrzelane:

w pobliżu miejscowości Wodjane – z moździerzy kalibru 120 mm,

w pobliżu miejscowości Opytne – z moździerzy kalibru 120 mm i z przeciwpancernych systemów rakietowych,

3 razy w pobliżu miejscowości Majorskie – z ręcznych przeciwpancernych granatników, z ciężkich karabinów maszynowych oraz z broni strzeleckiej,

w pobliżu miejscowości Tałakiwka – z przeciwpancernych granatników,

w pobliżu miejscowości Ługańskie – z automatycznych granatników,

w pobliżu miejscowości Kamianka – z automatycznych granatników i z przeciwpancernych granatników,

w pobliżu miejscowości Pawłopil – z automatycznych granatników i z przeciwpancernych granatników,

w pobliżu miejscowości Szyrokino – z broni strzeleckiej.

W wyniku ostrzału wroga jeden z ukraińskich obrońców został ranny. Żołnierzowi udzielono natychmiast pierwszej pomocy i ewakuowano do placówki medycznej. Stan jego zdrowia jest zadowalający.

Ukraińscy żołnierze odpowiedzieli ostrzałem na naruszenia sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej.

Ponadto, 27 kwietnia w rejonie odpowiedzialności grupy operacyjno-taktycznej „Piwnicz” w wyniku poderwania się pojazdu wojskowego na nieznanym ładunku wybuchowym żołnierz wojsk alianckich otrzymał urazy, które doprowadziły do śmierci. Trzech kolejnych żołnierzy zostało rannych. Żołnierzy przewieziono do placówki medycznej i zapewniono odpowiednią opiekę medyczną. Stan ich zdrowia jest zadowalający.

Przedstawiciele OBWE zostali poinformowani o naruszeniu zawieszenia broni za pośrednictwem ukraińskiego Wspólnego Centrum Kontroli i Koordynacji Zawieszenia Broni.

Okupanci od początku dnia nie naruszyli zawieszenia broni.

„Sytuacja w rejonie Operacji Sił Połączonych jest nadal kontrolowana przez żołnierzy ukraińskich" - poinformował sztab OSP

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-