Od początku dnia w rejonie działania Operacji Sił Połączonych zginął ukraiński żołnierz, a dwóch innych zostało rannych

Od początku dnia w rejonie działania Operacji Sił Połączonych zginął ukraiński żołnierz, a dwóch innych zostało rannych

Ukrinform
Od początku dnia w rejonie działania Operacji Sił Połączonych zginął jeden ukraiński żołnierz, a dwóch zostało rannych - informuje centrum prasowe sztabu Operacji Sił Połączonych na Facebooku, donosi Ukrinform.

Według służby prasowej, na godzinę 7 rano 13 kwietnia rosyjskie siły okupacyjne trzykrotnie naruszyły zawieszenie broni: odnotowano 1 ostrzał ukraińskich pozycji wojskowych i 2 przekroczenia linii rozgraniczenia przez nieprzyjacielskie BMP. W pobliżu południa okupanci miejscowości Piwdenne strzelano z moździerzy kalibru 82 mm.

„W pobliżu miejscowości Majorskie zarejestrowano loty nieprzyjacielskich dronów, które przekroczyły linię demarkacyjną i zrzuciły granaty na pozycje naszych jednostek, w wyniku czego jeden żołnierz otrzymał ranę nie dającą się pogodzić z życiem" - napisano

Jeszcze 2 żołnierzy sił zbrojnych zostało rannych. Żołnierzom udzielono natychmiastowej opieki medycznej i przewieziono do placówki medycznej.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-