W strefie OSP okupanci 15 razy ostrzelali stanowiska SZU oraz dwukrotnie infrastrukturę cywilną

W strefie OSP okupanci 15 razy ostrzelali stanowiska SZU oraz dwukrotnie infrastrukturę cywilną

Ukrinform
W ciągu ostatniego dnia, 8 kwietnia, w rejonie operacji Sił Połączonych rosyjscy najeźdźcy 15 razy złamali zawieszenie broni.

Według Ukrinformu, o tym poinformowało centrum prasowe sztabu OSP.

„W ciągu ostatniego dnia, 8 kwietnia, w rejonie operacji Sił Połączonych formacje zbrojne Federacji Rosyjskiej 15 razy naruszyły zawieszenie broni, w tym odbyło się 11 ataków na pozycje ukraińskich obrońców, 2 ataki na infrastrukturę cywilną , przeprowadzono zdalne minowanie minami POM-2 i doposażono przez wroga swoją fortyfikację” - głosi wiadomość.

W rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej „Schid", w okolicy miejscowości Pisky i w rejonie miejscowości Wodjane nad Morzem Azowskim, wróg otworzył ogień artyleryjski z dział kalibru 122 mm, moździerzy kalibru 82 mm, karabinów maszynowych dużego kalibru i broni strzeleckiej.

W pobliżu miejscowości Szyrokino wróg używał karabinów maszynowych dużego kalibru, a w okolicy miejscowości Newelske - ciężkich granatników przeciwpancernych.

W rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej "Piwnicz", zbrojne formacje Federacji Rosyjskiej otworzyły ogień z automatycznych ciężkich granatników w pobliżu miejscowości Ługańskie.

W wyniku ostrzału wroga żołnierz Sił Połączonych odniósł śmiertelne obrażenia. Dowództwo składa szczere i głębokie kondolencje rodzinie i przyjaciołom zmarłego obrońcy.

Nasi obrońcy w odpowiedź otworzyli ogień do rosyjskich sił okupacyjnych.

W rejonie miejscowości Wodjane wróg dwukrotnie prowadził ostrzał artyleryjski infrastruktury cywilnej.

Saperskie jednostki Sił Zbrojnych Ukrainy prowadziły prace budowlane nad ustawieniem nowych pozycji obronnych wpobliżu linii demarkacyjnej w pobliżu miejscowości Szyrokino, a w miejscowości Zaicewe nieprzyjaciel prowadził zdalne minowanie przeciwpancernymi minami POM-2.

Ukraińska strona SCKK niezwłocznie powiadomiła SMM OBWE o faktach naruszeń.

Stanem do godziny 7 rano, dnia 9 kwietnia, nie odnotowano żadnego ostrzału ze strony rosyjskich sił okupacyjnych.

Ukraińscy żołnierze nadal kontrolują sytuację w rejonie operacji  Sił Połączonych i przestrzegają reżimu zawieszenia broni.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-