W ciągu minionej doby okupanci 13 razy ostrzelali ukraińskie pozycje - dwóch żołnierzy zostało rannych

W ciągu minionej doby okupanci 13 razy ostrzelali ukraińskie pozycje - dwóch żołnierzy zostało rannych

Ukrinform
W ciągu ostatniego dnia, 1 kwietnia, na terenie operacji Połączonych Sił odnotowano 13 naruszeń reżimu zawieszenia broni.

Według Ukrinformu, o tym poinformowało centrum prasowe sztabu OSP na Facebooku.

W rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej „Schid", w okolicy miejscowości Pisky, rosyjskie wojska okupacyjne otworzyły ogień z moździerzy kalibru 82 mm i 120 mm zabronionych w porozumieniach mińskich, a w pobliżu miejscowości Starohnatiwka, Awdijiwka i Wodjane nad Morzem Azowskim ostrzeliwali pozycje naszych jednostek z granatników różnych systemów i broni strzeleckiej” - głosi komunikat.

W rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej "Piwnicz", w rejonie miejscowości Wodjane w obwodzie donieckim, rosyjscy najemnicy zastosowali rakiety przeciwpancerne ostrzeliwując pozycje ukraińskich obrońców. W pobliżu osad Switłodarskie, Ługańskie i Zołote-4 najeźdźcy strzelali do ukraińskich obrońców z automatycznych i ręcznych granatników przeciwpancernych, ciężkich karabinów maszynowych i broni strzeleckiej.

W pobliżu miejscowości Szumy i Nowotaszkiwska wróg strzelał z automatycznych granatników. Dwóch żołnierzy Połączonych Sił zostało rannych. Obrońcy zostali natychmiast przewiezieni do szpitala, stan rannych był zadowalający.

Ukraińscy obrońcy odpowiedzieli ogniem na ostrzał wroga.

Przedstawiciele OBWE zostali poinformowani o faktach naruszenia zawieszenia broni za pośrednictwem ukraińskiej strony SCKK.

„Okupanci zintensyfikowali prace nad przebudową starych i budową nowych pozycji obronnych. Dnia 1 kwietnia zaobserwowano prace inżynieryjne na plantacji leśnej w pobliżu miejscowości Szumy, gdzie przedstawiciele formacji zbrojnych Federacji Rosyjskiej wznosili nowe konstrukcje obronne o długości 90 metrów w kierunku pozycji Sił Zbrojnych Ukrainy” - dodałno w sztabie.

Ukraińska strona SCKK niezwłocznie powiadomiła SMM OBWE o faktach naruszeń.

Stanem do godziny 7 rano, dnia 2 kwietnia, nie odnotowano żadnego ostrzału.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-