Okupanci od początku dnia 3 razy złamali zawieszenie broni – strzelali z granatników

Okupanci od początku dnia 3 razy złamali zawieszenie broni – strzelali z granatników

Ukrinform
Od początku dnia, 1 kwietnia w strefie Operacji Sił Połączonych odnotowano 3 naruszenia zawieszenia broni przez okupantów - informuje centrum prasowe sztabu Operacji Sił Połączonych na Facebooku, donosi Ukrinform.

Strzelano:

w pobliżu miejscowości Switłodarsk – z granatników oraz z ciężkich karabinów maszynowych,

w pobliżu miejscowości Zołote 4 – z granatników oraz z ciężkich karabinów maszynowych,

w pobliżu miejscowości Nowohorodskie – z broni strzeleckiej.

Wczoraj, 31 marca w strefie Operacji Sił Połączonych odnotowano 5 naruszeń zawieszenia broni przez okupantów.

W rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej „Schid" strzelano:

w pobliżu miejscowości Pisky – z granatników oraz z ciężkich karabinów maszynowych i z broni strzeleckiej,

w pobliżu miejscowości Wodjane – z granatników oraz z ciężkich karabinów maszynowych i z broni strzeleckiej.

W rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej „Piwnicz" strzelano:

w pobliżu miejscowości Switłodarsk – z ręcznych przeciwpancernych i automatycznych granatników oraz z ciężkich karabinów maszynowych i z broni strzeleckiej,

w pobliżu miejscowości Ługańskie – z ręcznych przeciwpancernych i automatycznych granatników oraz z ciężkich karabinów maszynowych i z broni strzeleckiej,

w pobliżu miejscowości Zołote 4 – z ręcznych przeciwpancernych i automatycznych granatników oraz z ciężkich karabinów maszynowych i z broni strzeleckiej.

Jednocześnie strona ukraińska SCKK donosi o rażących naruszeniach rosyjskich sił zbrojnych na czasowo okupowanym terytorium. W szczególności po spotkaniu Trójstronnej Grupy Kontaktowej, podczas którego okupanci nie poparli pokojowych inicjatyw strony ukraińskiej, przeprowadzono szereg prowokacji na całej linii demarkacyjnej.

Ponadto okupanci zintensyfikowali prace nad doposażeniem starych i urządzeniem nowych pozycji obronnych. W szczególności zaawansowane jednostki Sił Zbrojnych Ukrainy 31 marca odnotowały wykonanie prac inżynieryjnych przez siły zbrojne Federacji Rosyjskiej i utworzenie nowych fortyfikacji w kierunku linii demarkacyjnej na obrzeżach Kalinówki.

„Powyższe fakty wskazują, że przedstawiciele rosyjskich sił okupacyjnych nadal łamią wcześniej osiągnięte porozumienia” - czytamy w komunikacie.

„Sytuacja w rejonie Operacji Sił Połączonych jest nadal kontrolowana przez żołnierzy ukraińskich" - poinformował sztab OSP.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-