Okupanci wczoraj na wschodzie Ukrainy 10 razy naruszyli zawieszenie broni

Okupanci wczoraj na wschodzie Ukrainy 10 razy naruszyli zawieszenie broni

Ukrinform
Wczoraj, 28 marca w strefie Operacji Sił Połączonych odnotowano 10 naruszeń zawieszenia broni przez okupantów, w tym 8 ostrzałów pozycji, jedno zdalne minowanie, jeden ostrzał zamieszkałej miejscowości - informuje centrum prasowe sztabu Operacji Sił Połączonych na Facebooku, donosi Ukrinform.

Pozycje ukraińskie zostały ostrzelane:

w pobliżu miejscowości Tałakiwka – z moździerzy kalibru 120 mm, z granatników i z ciężkich karabinów maszynowych oraz z broni strzeleckiej,

w pobliżu miejscowości Wodjane – z moździerzy kalibru 120 mm, z granatników i z ciężkich karabinów maszynowych oraz z broni strzeleckiej,

w pobliżu miejscowości Pryczepyliwka – z ręcznych przeciwpancernych granatników,

w pobliżu miejscowości Piwdenne – z moździerzy kalibru 82 mm,

w pobliżu miejscowości Szyrokino – z moździerzy kalibru 82 mm,

w pobliżu miejscowości Pryczepyliwka – z ręcznych przeciwpancernych granatników.

W pobliżu miejscowości Ługańskie wróg zdalnie zaminował pozycje ukraińskiego wojska ręcznymi przeciwpancernymi minami POM-2.

Okupanci ostrzelali również miejscowość Wodjane z moździerzy kalibru 120 mm.

„Nie odnotowano strat bojowych wśród ukraińskich obrońców i mieszkańców cywilnych” - czytamy w oświadczeniu.

Przedstawiciele OBWE zostali poinformowani o naruszeniu zawieszenia broni za pośrednictwem ukraińskiego Wspólnego Centrum Kontroli i Koordynacji Zawieszenia Broni.

Okupanci w Donbasie od początku dnia naruszyli zawieszenia broni w pobliżu miejscowości Switłodarsk – z podwieszanych przeciwpancernych granatników i z ciężkich karabinów maszynowych.

„Sytuacja w rejonie Operacji Sił Połączonych jest nadal kontrolowana przez żołnierzy ukraińskich" - poinformował sztab OSP.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-