Okupanci wczoraj 9 razy naruszyli zawieszenie broni – jeden ukraiński żołnierz został ranny

Okupanci wczoraj 9 razy naruszyli zawieszenie broni – jeden ukraiński żołnierz został ranny

Ukrinform
Wczoraj, 16 marca w Donbasie odnotowano 9 przypadków naruszenia zawieszenia broni przez okupantów - informuje centrum prasowe sztabu Operacji Sił Połączonych na Facebooku, donosi Ukrinform.

Pozycje ukraińskie zostały ostrzelane w rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej „Schid":

w pobliżu miejscowości Wodjane - z moździerzy kalibru 82 mm, z ręcznych przeciwpancernych i podwieszanych granatników oraz z ciężkich karabinów maszynowych,

w pobliżu miejscowości Tałakiwka – z ręcznych przeciwpancernych granatników,

w pobliżu miejscowości Hnutowe – z ręcznych przeciwpancernych granatników,

w pobliżu miejscowości Pawłopil – z przeciwpancernych granatników i z ciężkich karabinów maszynowych,

w pobliżu miejscowości Awdijwka - z broni strzeleckiej,

w pobliżu miejscowości Lebiedinskie - z broni strzeleckiej.

W wyniku ostrzału w pobliżu miejscowości Wodjane jeden żołnierz został ranny.

Pozycje ukraińskie zostały ostrzelane również w rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej „Piwnicz":

w pobliżu miejscowości Piwdenne - z moździerzy kalibru 82 mm, z ręcznych przeciwpancernych granatników oraz z ciężkich karabinów maszynowych i z broni strzeleckiej.

„W szczególności okupanci rosyjskich sił okupacyjnych znacznie zwiększyli liczbę ostrzałów w ciągu ostatnich 24 godzin. Podkreślamy, że celem ich jest ostrzał pozycji Sił Zbrojnych Ukrainy” - podała służba prasowa.

Aby powstrzymać prowokacje - ukraińską SCKK za pośrednictwem SMM OBWE, szybko wprowadzono zawieszenie broni, a podczas długiego ostrzału w rejonie miejscowości Wodjane wprowadzono 3 razy zawieszenie broni.

Przedstawiciele OBWE zostali poinformowani o naruszeniu zawieszenia broni za pośrednictwem ukraińskiego Wspólnego Centrum Kontroli i Koordynacji Zawieszenia Broni.

Siły Zbrojne Ukrainy ściśle przestrzegały osiągniętych porozumień o zawieszeniu broni i konsekwentnie wywiązują się ze swoich zobowiązań.

Okupanci w Donbasie od początku dnia nie naruszyli zawieszenia broni.

„Sytuacja w rejonie Operacji Sił Połączonych jest nadal kontrolowana przez żołnierzy ukraińskich" - poinformował sztab OSP

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-