Ukraińska marynarka wojenna prowadziła szkolenia z okrętami NATO na Morzu Czarnym

Ukraińska marynarka wojenna prowadziła szkolenia z okrętami NATO na Morzu Czarnym

zdjęcie
Ukrinform
Grupa łodzi Marynarki Wojennej Ukrainy przeprowadziła w rejonie Morza Czarnego ćwiczenia typu PASSEX z NATO Permanent Marine Mine Action Group (SNMCMG2) - poinformował ArmiyaInform, donosi Ukrinform.

„Celem szkolenia jest wypracowanie współdziałania wielonarodowych formacji taktycznych załóg okrętów Marynarki Wojennej Ukrainy z Marynarką Wojenną Turcji, Rumunią i Królewską Marynarką Wojenną Hiszpanii” - czytamy w oświadczeniu.

Należy zauważyć, że przeprowadzono szereg akcji minowych w ramach grupy statków, przeładunek ładunku w ruchu, odparcie środków ataku powietrznego, szkolenie bojowe statków na trałowaniu.

Ponadto opracowano elementy manewrowania taktycznego, szkolenia w zakresie wytwarzania sygnałów z wykorzystaniem międzynarodowego systemu sygnalizacji.

Należy zaznaczyć, że jest to drugie w tym roku szkolenie PASSEX z udziałem okrętów Marynarki Wojennej Ukrainy i Sojuszu.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-