Szwajcarski bloger nakręcił film o agresji Rosji na Ukrainę

Szwajcarski bloger nakręcił film o agresji Rosji na Ukrainę

wideo
Ukrinform
Szwajcarski bloger Le Grand JD zaprezentował we francuskiej wersji dokument „Wojna na Ukrainie”, który opowiada o rosyjskiej agresji na Donbas.

W ciągu zaledwie dwóch dni liczba wyświetleń wideo zamieszczonego na YouTube zbliżyła się do 500 tysięcy - podaje Ukrinform.

„To jedyna wojna, jaka toczy się obecnie na kontynencie europejskim” - przypomniał europejczykom Szwajcar i zaznaczył, że jednym z zadań filmu jest opowiedzenie o tej wojnie, aby nie została zapomniana.

Film rozpoczyna opowieść o europejskiej Ukrainie i europejskich aspiracjach Ukraińców, zwłaszcza młodych ludzi, wydarzeniach na Majdanie w 2014 roku.

W dalszej części filmu mamy opowieść o militarnej okupacji Krymu przez Rosję oraz nieuznanej w Europie i świecie próbie aneksji ukraińskiego półwyspu.

Na tle wojny rosyjskiej w Donbasie autor przypomina zestrzelenie samolotu pasażerskiego MH17 z broni rosyjskiej, a także użycie przez Moskwę wszelkich środków wojny hybrydowej przeciwko Ukrainie: politycznej, ekonomicznej, informacyjnej.

W filmie Le Grand JD opowiada o wojnie rosyjsko-ukraińskiej wprost z frontu na wschodzie, a głównymi bohaterami filmu są ukraińscy obrońcy.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-