W ciągu minionej doby okupanci 14 razy zrywali rozejm w Donbasie, zginął żołnierz Sił Zbrojnych Ukrainy

W ciągu minionej doby okupanci 14 razy zrywali rozejm w Donbasie, zginął żołnierz Sił Zbrojnych Ukrainy

Ukrinform
W ciągu ostatniego dnia, 12 marca, w rejonie działań Połączonych Sił odnotowano 14 naruszeń zawieszenia broni. W wyniku ostrzału snajperskiego wroga zginął ukraiński żołnierz.

Według Ukrinformu, o tym poinformowało centrum prasowe sztabu OSP na Facebooku.

W rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej "Piwnicz", w pobliżu Kateryniwki, najeźdźcy otworzyli ogień z moździerzy kalibru 120 mm i 82 mm, granatników różnych systemów i broni strzeleckiej.

W pobliżu miejscowości Piwdenne zbrojne formacje Federacji Rosyjskiej ostrzeliwały pozycje ukraińskich obrońców z moździerzy kalibru 82 mm i ciężkich karabinów maszynowych.

„W rezultacie jeden ukraiński żołnierz odniósł obrażenia bojowe. Żołnierza bezzwłocznie przewieziono do placówki medycznej, gdzie zapewniono mu niezbędną pomoc medyczną. Stan zdrowia rannego jest zadowalający” - głosi komunikat.

Podano również, że w pobliżu miejscowości Starohnatiwka rosyjskie siły okupacyjne strzelały na ukraińskie pozycje z automatycznych ciężkich granatników, a w pobliżu miejscowości Taramczuk i Pisky - z broni strzeleckiej i granatnika przeciwpancernego.

W okolicy miejscowości Hnutowe najeźdźcy strzelali z karabinów maszynowych dużego kalibru, a na przedmieściach miejscowości Wodjane - z ręcznych granatników przeciwpancernych. W tej samej miejscowości zauważono bodowle inżynieryjne zbudowane przez wroga.

W rejonie Marinki zbrojne formacje Federacji Rosyjskiej ponownie ostrzeliwały pozycje ukraińskich obrońców.

W wyniku ostrzału snajperskiego wroga jeden ukraiński żołnierz został ranny. Rany były na tyle poważne, ze żołnierz zmarł.

Stanem na godzinę 7 rano, 13 marca, rosyjskie siły okupacyjne czterokrotnie naruszyły zawieszenie broni. Zostały przeprowadzone na terenie osady Pisky. Wróg otworzył ogień do naszych pozycji z granatników i broni strzeleckiej.

Wśród ukraińskich obrońców nie odnotowano strat bojowych.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-