Okupanci wczoraj złamali zawieszenia broni w pobliżu 3 miejscowości – jeden ukraiński żołnierz został ranny

Okupanci wczoraj złamali zawieszenia broni w pobliżu 3 miejscowości – jeden ukraiński żołnierz został ranny

Ukrinform
Wczoraj, 11 marca w Donbasie odnotowano 4 przypadków naruszenia zawieszenia broni przez okupantów - informuje centrum prasowe sztabu Operacji Sił Połączonych na Facebooku, donosi Ukrinform.

Pozycje ukraińskie zostały ostrzelane w rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej „Piwnicz":

w pobliżu miejscowości Nowozwaniwka - z granatników i z broni strzeleckiej.

Pozycje ukraińskie zostały ostrzelane w rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej „Schid":

w pobliżu miejscowości Pyszczewyk – z automatycznych granatników,

w pobliżu miejscowości Tałakiwka - z broni strzeleckiej.

W wyniku ostrzału jeden żołnierz wojsk ukraińskich otrzymał ranę odłamkową. Stan jego zdrowia jest zadowalający. Żołnierza przewieziono do placówki medycznej, gdzie otrzymuje niezbędną opiekę medyczną.

Ukraińscy żołnierze odpowiedzieli ostrzałem na naruszenia sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej.

Przedstawiciele OBWE zostali poinformowani o naruszeniu zawieszenia broni za pośrednictwem ukraińskiego Wspólnego Centrum Kontroli i Koordynacji Zawieszenia Broni.

Rosyjscy najemnicy przeprowadzili również szereg prowokacji w pobliżu miejscowości Zołote-4 i Nowozwaniwka w obwodzie ługańskim, których celem była kolejna antyukraińska kwestia informacyjna. W efekcie wokół miejsca wycofania Zołote stworzono sztuczne napięcie, na którym rosyjskie siły okupacyjne drugi miesiąc z rzędu prowadzą niepewne prace, o czym systematycznie informują raporty SMM OBWE.

Od początku bieżącego dnia, rosyjskie siły okupacyjne 1 raz złamały zawieszenia broni w pobliżu miejscowości Pisky - z broni strzeleckiej.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-