Cztery statki NATO wpłynęły do portu w Odessie

Cztery statki NATO wpłynęły do portu w Odessie

zdjęcie
Ukrinform
Do obszaru wodnego portu morskiego w Odessie wpłynęły cztery okręty drugiej grupy Stałego Zespołu Sił Obrony Przeciwminowej NATO SNMCMG2 (Standing NATO Mine Countermeasures Group 2) - donosi Ukrinform, powołując się na Ministerstwo Obrony Ukrainy.

Wszystkie okręty zacumowały w pobliżu jednego z miejsc postojowych portu morskiego w Odessie.

„W skład tej grupy statków wchodzi okręt flagowy - okręt zaopatrzeniowy Marynarki Wojennej Republiki Turcji S. MEHMET PASA ВМС, a także AYVALIK ВМС - trałowiec Marynarki Wojennej Republiki Turcji, TAJO Królewskiej Marynarki Wojennej Hiszpanii, LUPU DINESCU z MC z Rumunii”- czytamy w oświadczeniu.

W trakcie wizyty planowane jest spotkanie protokolarne przedstawicieli grupy z Dowództwem Floty Ukraińskiej oraz wspólne szkolenia z Marynarką Wojenną Ukrainy na Morzu Czarnym.

„Zwiedzanie zagranicznych okrętów wojennych przez zainteresowanych obywateli w związku z działaniami antyepidemicznymi nie są przewidziane” - czytamy w oświadczeniu.

Druga Stała Grupa ds. Rozminowywania NATO jest jednym z Morskich Zespołów Szybkiego Reagowania NATO, składającym się ze statku dowodzenia i nie więcej niż 7-8 trałowców. Celem grupy jest poszukiwanie, wykrywanie i niszczenie min morskich, a także eskortowanie statków i okrętów przez pola minowe. Grupa podlega bezpośrednio Dowództwu NATO (Neapol).

Przypomnijmy, po agresji Rosji na Ukrainę w 2014 roku i zajęciu Krymu, sojusznicy z NATO znacznie wzmocnili swoje zdolności w zakresie polityki odstraszania i obrony oraz dodatkowo zainwestowali w ten obszar 119 mld USD.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-