Od początku dnia okupanci strzelali z granatników w pobliżu Wodjanego

Od początku dnia okupanci strzelali z granatników w pobliżu Wodjanego

Ukrinform
W ciągu ostatnich 24 godzin, 7 marca, odnotowano 5 naruszeń zawieszenia broni w rejonie działań Połączonych Sił.

Według Ukrinformu, o tym poinformowało centrum prasowe sztabu OSP na Facebooku.

„W pobliżu Awdijiwki i w okolicy miejscowości Lebiedinskie formacje zbrojne Federacji Rosyjskiej ostrzeliwały pozycje naszych jednostek przy użyciu zakazanych porozumieniami mińskimi moździerzy kalibru 120 mm i 82 mm oraz z granatnika przeciwpancernego. W okolicy miejscowości Opytne najeźdźcy strzelali w kierunku ukraińskich pozycji z ręcznego granatnika, a w pobliżu osady Piwdenne okupanci strzelali z przeciwczołgowego systemu rakietowego i broni strzeleckiej” - czytamy w komunikacie.

Jak wspomniano, Siły Zbrojne Ukrainy odpowiedziały ogniem na ostrzał wroga.

Przedstawiciele OBWE zostali poinformowani o faktach naruszenia zawieszenia broni za pośrednictwem ukraińskiej strony SCKK. Wśród ukraińskich obrońców nie odnotowano strat bojowych.

Od godziny 7 rano 8 marca sytuacja w rejonie OSP pozostaje pod kontrolą. Zostało odnotowane jedno naruszenie przez rosyjskie siły okupacyjne zawieszenia broni. W pobliżu Wodjanego nad Morzu Azowskim wróg otworzył ogień z granatników różnych systemów i broni strzeleckiej. Ukraińscy obrońcy odpowiedzieli najeźdźcom ogniem.

„Ukraińscy żołnierze nadal monitorują sytuację w rejonie operacji Połączonych Sił i przestrzegają zawieszenie broni” - podkreśla sztab OSP.

Ponadto w ciągu dnia jednostki policji z oddziałów SP odnotowały 41 wykroczeń administracyjnych. Jednostki policyjne połączonych oddziałów skontrolowały 4018 pojazdów i 4650 osób. Trzy osoby zostały zatrzymane w związku z braniem udziału w walkach po stronie formacjach zbrojnych Federacji Rosyjskiej i jej najemników.

Przez punkt kontrolny „Stanica Ługańska” na czasowo okupowane terytorium Ukrainy przejechało 525 osób, na terytorium kontrolowane przez Ukrainę przybyło 420 osób.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-