Okupanci w ciągu ostatniej doby w Donbasie 6 razy złamali zawieszenie broni

Okupanci w ciągu ostatniej doby w Donbasie 6 razy złamali zawieszenie broni

Ukrinform
Wczoraj, 24 lutego w Donbasie odnotowano 6 przypadków naruszenia zawieszenia broni przez okupantów - informuje centrum prasowe sztabu Operacji Sił Połączonych na Facebooku, donosi Ukrinform.

Strzelano:

w pobliżu miejscowości Piwdenne - z broni strzeleckiej,

w pobliżu miejscowości Tałakiwka - z broni strzeleckiej,

w pobliżu miejscowości Awdijwka – z granatników i z broni strzeleckiej,

w pobliżu miejscowości Wodjane - z granatników i z broni strzeleckiej,

w pobliżu miejscowości Marinka – z automatycznych granatników.

W wyniku ostrzału w pobliżu miejscowości Piwdenne jeden żołnierz został ranny. Żołnierzowi bezzwłocznie udzielono opieki lekarskiej i przewieziono do placówki medycznej.

Niedaleko miejscowości Czermałyk ukraiński żołnierz dyżurujący na posterunku obserwacyjnym zatrzymał żołnierza sił okupacyjnych Federacji Rosyjskiej, który próbował zinfiltrować ukraińskie pozycje. W trakcie zatrzymania wróg lekko zranił naszego żołnierza zimną bronią. W odpowiedzi żołnierz użył zwykłej broni i zatrzymał okupanta.

Głównym celem działań rosyjskich sił okupacyjnych minionego dnia było sprowokowanie Sił Zbrojnych do otwarcia ognia w odpowiedzi na dalsze oskarżenia o łamanie zawieszenia broni .

W dwóch przypadkach wróg strzelał na pozycje jednostek ukraińskich jednocześnie prosząc o ciszę, rzekomo z powodu ostrzału naszych żołnierzy.

Ponadto w jednym przypadku pojawiła się fałszywa prośba o milczenie sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej, co wskazuje na powszechne wykorzystywanie manipulacji przez wroga i zniekształcanie informacji w celu osiągnięcia własnych celów.

Strona ukraińska Wspólnego Centrum Kontroli i Koordynacji Zawieszenia Broni podjęła działania w celu zareagowania na wszystkie naruszenia w ramach mechanizmu koordynacji za pośrednictwem SMM OBWE.

Od początku bieżącego dnia, 25 lutego, sytuacja w rejonie operacji Sił Połączonych jest kontrolowana przez żołnierzy ukraińskich i nie odnotowano żadnych naruszeń zawieszenia broni przez rosyjskie siły okupacyjne.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-