Okupanci w Donbasie 14 razy złamali zawieszenie broni – zginęło dwóch ukraińskich żołnierzy, a trzech zostało rannych

Okupanci w Donbasie 14 razy złamali zawieszenie broni – zginęło dwóch ukraińskich żołnierzy, a trzech zostało rannych

Ukrinform
Wczoraj, 22 lutego w Donbasie odnotowano 11 przypadków naruszenia zawieszenia broni przez okupantów.

Jeden ukraiński żołnierz zginął, a dwóch zostało rannych, podczas ostrzału w pobliżu miejscowości Awdijwka. Od początku tego dnia - trzy ostrzały, jeden zabił żołnierza, a jeszcze dwóch zostało rannych - informuje centrum prasowe sztabu Operacji Sił Połączonych, donosi Ukrinform.

W rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej „Schid" strzelano:

w pobliżu miejscowości Awdijwka – z granatników i z broni strzeleckiej,

w pobliżu miejscowości Wodjane - z moździerzy kalibru 82 mm, z granatników, z ciężkich karabinów maszynowych i z broni strzeleckiej,

w pobliżu miejscowości Marinka - z ręcznych przeciwpancernych granatników,

w pobliżu miejscowości Perwomajskie - z broni strzeleckiej.

W pobliżu miejscowości Wodjane nieprzyjaciel przeprowadził zdalne minowanie w kierunku pozycji ukraińskich przy użyciu POM-2, wykorzystując około dwudziestu min.

W rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej „Piwnicz" strzelano:

w pobliżu miejscowości Piwdenne - z automatycznych granatników, z ciężkich karabinów maszynowych i z broni strzeleckiej.

W wyniku tego ostrzału jeden żołnierz został ranny. Żołnierzowi bezzwłocznie udzielono pomocy medycznej i przewieziono do placówki medycznej” - czytamy w oświadczeniu.

Od początku dnia 23 lutego odnotowano trzy naruszenia zawieszenia broni. Tak więc w rejonie odpowiedzialności grupy operacyjno-taktycznej „Piwnicz”, w pobliżu miejscowości Wodjane - z moździerzy kalibru 82 mm oraz z przeciwpancernych granatników.

„W wyniku ostrzału jeden żołnierz zginął, a inny żołnierz został ranny odłamkami. Dowództwo Sił Połączonych składa szczere i głębokie kondolencje rodzinie zmarłego i życzy rannemu żołnierzowi szybkiego powrotu do zdrowia”- poinformował sztab.

Ponadto strzelano w rejonie odpowiedzialności grupy operacyjno-taktycznej „Schid”:

w pobliżu miejscowości Krasnohoriwka - z moździerzy kalibru 120 mm,

w pobliżu miejscowości Awdijwka - z przeciwpancernych granatników.

Ukraińscy żołnierze odpowiedzieli ostrzałem na naruszenia sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej.

Przedstawiciele OBWE zostali poinformowani o naruszeniu zawieszenia broni za pośrednictwem ukraińskiego Wspólnego Centrum Kontroli i Koordynacji Zawieszenia Broni.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-