Ukraina prezentuje sprzęt wojskowy i broń na międzynarodowych targach wojskowych IDEX w Emiratach

Ukraina prezentuje sprzęt wojskowy i broń na międzynarodowych targach wojskowych IDEX w Emiratach

wideo
Ukrinform
Państwowy koncern Ukroboronprom prezentuje najnowszy sprzęt wojskowy i broń własnej produkcji na IDEX-2021, która rozpoczęły się się 21 lutego w Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich - poinformowano w służbie prasowej koncernu, donosi Ukrinform.

Należy zauważyć, że na wystawie zostanie zaprezentowanych wiele obiecujących opracowań i produktów koncernu, na przykład model naziemnego systemu przeciwokrętowego „Neptun” oraz precyzyjny system odrzutowy „Olcha” z biura projektowego „Łucz”.

„Neptun to nowoczesny ukraiński model uzbrojenia, którego pociski kierowane są niewidoczne dla radarów wroga i mogą niszczyć zarówno statki, jak i cele naziemne, a precyzyjny system „Olcha” jest uważany za jeden z najpotężniejszych na świecie w swojej klasie” - powiedziano w koncernie.

Zwiedzającym wystawę zaoferowano również naturalne próbki przeciwpancernych systemów rakietowych „Skif” i „Corsair” oraz model drona rozpoznawczo-uderzeniowego „Sokół-300”.

„Wystawa to okazja do zaprezentowania nowoczesnej perspektywy i nowatorskich rozwiązań, które powstają dzięki naszemu potencjałowi naukowo-technicznemu. Naszy obrońcy mają coś do pokazania i zaoferowania potencjalnym klientom z całego świata”- powiedział Jurij Husiew, szef Ukroboronpromu.

„IDEX-2021 zaprezentuje również możliwości czołgu „Oplot”, który pod wieloma względami jest najlepszy na świecie, wozu bojowego BTR-4 i innych zaawansowanych opracowań firm członkowskich koncernu” - dodał Ukroboronprom.

„W sumie na stoisku ukraińskim planowane jest zaprezentowanie kilkunastu naturalnych i makietowych (wielkoskalowych) próbek produktów wojskowych i podwójnego zastosowania. Podczas wystawy zaplanowano szereg rozmów z oficjalnymi delegacjami z różnych krajów i firmami międzynarodowymi na temat dalszej współpracy” - poinformował koncern.

Targi zakończą się 25 lutego 2021 roku. Na czele delegacji koncernu stoi jego dyrektor generalny Jurij Husiew. Na czele delegacji ukraińskiej stoi wicepremier - minister przemysłu strategicznego Ołeh Uruski.

IDEX to jedna z największych międzynarodowych wystaw militarnych odbywająca się pod patronatem Prezydenta Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Ponad 900 czołowych firm zbrojeniowych z 59 krajów prezentuje swoje ekspozycje w pawilonach Narodowego Centrum Wystawienniczego w Abu Zabi.

Ukrainę reprezentuje dziewięć przedsiębiorstw przemysłu obronnego, z których siedem należy do Ukroboronpromu.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-