Doba w Donbasie: okupanci czterokrotnie zrywali rozejm

Doba w Donbasie: okupanci czterokrotnie zrywali rozejm

Ukrinform
W ciągu ostatniego dnia, 18 lutego, w rejonie działań Połączonych Sił odnotowano cztery naruszenia zawieszenia broni.

Według Ukrinformu, o tym poinformowało centrum prasowe sztabu OSP.

„W rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej „Piwnicz” zbrojne formacje Federacji Rosyjskiej otworzyły ogień z automatycznych i ręcznych granatników przeciwpancernych, a także z broni strzeleckiej w pobliżu miejscowości Szumy. W pobliżu miejscowości Piwdenne wróg strzelał z karabinów maszynowych, a w pobliżu Majorska z broni strzeleckiej” - czytamy w komunikacie.

Nasi żołnierze otworzyli ogień w odpowiedzi na ostrzał przez rosyjskie wojska okupacyjne .

Przedstawiciele OBWE zostali poinformowani o faktach naruszenia zawieszenia broni za pośrednictwem ukraińskiej strony SCKK. Wśród ukraińskich obrońców nie odnotowano strat bojowych.

Od początku tego dnia, 19 lutego, na terenie operacji Połączonych Sił nie odnotowano żadnych naruszeń zawieszenia broni.

Jak informowaliśmy, 17 lutego w rejonie działań Sił Połączonych odnotowano cztery naruszenia zawieszenia broni.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-