Okupanci w Donbasie wczoraj 6 razy naruszyli zawieszenie broni w pobliżu miejscowości Nowomychajliwka – do minowania użyto dronów

Okupanci w Donbasie wczoraj 6 razy naruszyli zawieszenie broni w pobliżu miejscowości Nowomychajliwka – do minowania użyto dronów

Ukrinform
5 lutego na wszystkich obszarach odpowiedzialności jednostek ukraińskich odnotowano 6 naruszeń zawieszenia broni - informuje centrum prasowe sztabu Operacji Sił Połączonych, donosi Ukrinform.

Pozycje ukraińskie zostały ostrzelane w rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej „Piwnicz":

w pobliżu miejscowości Nowomychajliwka - z ręcznych przeciwpancernych granatników i z broni strzeleckiej,

w pobliżu miejscowości Switłodarsk - z automatycznych granatników i z ciężkich karabinów maszynowych.

Również w pobliżu miejscowości Nowomychajliwka odnotowano przelot nieprzyjacielskiego UAV z przekroczeniem linii demarkacyjnej, który prowadził zdalne minowanie przed stanowiskami naszych obrońców.

Pozycje ukraińskie zostały ostrzelane w rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej „Schid":

w pobliżu miejscowości Bohdaniwka - z automatycznych granatników,

w pobliżu miejscowości Wodjane - z granatników i z broni strzeleckiej.

Wśród ukraińskich żołnierzy nie odnotowano strat.

Od początku bieżącego dnia, 6 lutego, doszło do jednego naruszenia zawieszenia broni - w pobliżu miejscowości Wodjane strzelano z granatników, z ciężkich karabinów maszynowych i z broni strzeleckiej.

Przedstawiciele OBWE zostali poinformowani o naruszeniu zawieszenia broni i użyciu min przez siły zbrojne Federacji Rosyjskiej za pośrednictwem ukraińskiego Wspólnego Centrum Kontroli i Koordynacji Zawieszenia Broni.

„Sytuacja w rejonie Operacji Sił Połączonych jest nadal kontrolowana przez żołnierzy ukraińskich" - poinformował sztab OSP

Ponadto wczoraj wieczorem 5 lutego przedstawiciele Policji Sił Zbrojnych odnotowali 96 wykroczeń administracyjnych. Jednostki policji skontrolowały 4693 pojazdy i 4646 osób. 683 osoby przeszły przez punkt kontrolny „Stanica Ługańska” na czasowo okupowane terytorium Ukrainy, a 475 osób przeszło na kontrolowane terytorium. Przez punkt kontrolny „Nowotroicke” odpowiednio 72 i 62 osoby.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-