Okupanci w Donbasie wczoraj 5 razy naruszyli zawieszenie broni

Okupanci w Donbasie wczoraj 5 razy naruszyli zawieszenie broni

Ukrinform
1 lutego na wszystkich obszarach odpowiedzialności jednostek ukraińskich odnotowano 5 naruszeń zawieszenia broni - informuje centrum prasowe sztabu Operacji Sił Połączonych, donosi Ukrinform.

Pozycje ukraińskie zostały ostrzelane w rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej „Schid":

w pobliżu miejscowości Awdijwka – z automatycznych granatników i z ręcznych przeciwpancernych granatników oraz z ciężkich karabinów maszynowych i z broni strzeleckiej,

w pobliżu miejscowości Piszczewyk - z automatycznych granatników,

w pobliżu miejscowości Nowomychajliwka – z broni strzeleckiej.

Pozycje ukraińskie zostały ostrzelane w rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej „Piwnicz":

w pobliżu miejscowości Piwdenne – z automatycznych granatników oraz z ciężkich karabinów maszynowych i z broni strzeleckiej.

Przedstawiciele OBWE zostali poinformowani o naruszeniu zawieszenia broni i użyciu min przez siły zbrojne Federacji Rosyjskiej za pośrednictwem ukraińskiego Wspólnego Centrum Kontroli i Koordynacji Zawieszenia Broni.

Okupanci w Donbasie od początku dnia nie naruszyli zawieszenia broni.

„Sytuacja w rejonie Operacji Sił Połączonych jest nadal kontrolowana przez żołnierzy ukraińskich" - poinformował sztab OSP

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-