Okupanci w Donbasie używają moździerzy kalibru 120 mm i granatników

Okupanci w Donbasie używają moździerzy kalibru 120 mm i granatników

Ukrinform
W ciągu minionej doby okupanci trzykrotnie otwierali ogień na stanowiska Sił Zbrojnych Ukrainy.

Według Ukrinformu, o tym poinformowało centrum prasowe sztabu OSP.

„W ciągu ostatniego dnia, 28 stycznia, w rejonie operacji Połączonych Sił odnotowano trzy naruszenia zawieszenia broni” - czytamy w komunikacie.

Należy zauważyć, że w rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej „Schid", w rejonie miejscowości Wodjane - w regionie azowskim, formacje zbrojne Federacji Rosyjskiej otworzyły ogień na pozycjie ukraińskie z moździerzy kalibru 120 mm, z granatników różnych systemów, karabinów maszynowych dużego kalibru i broni strzeleckiej.

W rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej „Piwnicz” w pobliżu Kateryniwki, wróg strzelał z automatycznych i ręcznych granatników przeciwpancernych, ciężkich karabinów maszynowych i broni strzeleckiej.

„Nasi żołnierze otworzyli ogień w odpowiedzi na ostrzał przez rosyjskie wojska okupacyjne. Przedstawiciele OBWE zostali poinformowani o faktach naruszenia zawieszenia broni za pośrednictwem ukraińskiej strony SCKK”- poinformowano w sztabie OSP.

Wśród ukraińskich obrońców nie odnotowano strat bojowych.

Od początku tego dnia, 29 stycznia, na terenie operacji Połączonych Sił nie odnotowano żadnych naruszeń zawieszenia broni.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-