W tym roku ukraińska marynarka wojenna otrzyma tureckie drony Bayraktar TB2

W tym roku ukraińska marynarka wojenna otrzyma tureckie drony Bayraktar TB2

zdjęcie
Ukrinform
W tym roku ukraińska marynarka wojenna otrzyma zestaw bezzałogowych statków powietrznych Bayraktar TB2 produkcji tureckiej - powiedział dowódca ukraińskiej marynarki wojennej kontradmirał Ołeksij Neiżpapa podczas spotkania roboczego z przedstawicielami tureckiej firmy Baykar Makina w Odessie - napisała ukraińska marynarka wojenna na swoim profilu na Facebooku.

„W tym roku ukraińska marynarka wojenna otrzyma zestaw bezzałogowych statków powietrznych o ulepszonych parametrach, które będą pracować w resorcie Marynarki Wojennej zarówno na lądzie, jak i na morzu” - powiedział dowódca Marynarki Wojennej Ukrainy.

Kontradmirał Ołeksij Neiżpapa podziękował partnerom tureckim za współpracę, konstruktywny dialog w sprawie wypracowania wspólnego stanowiska i rozwiązania problemów w ramach tego projektu.

„Rozwijamy bezzałogowe statki powietrzne. Dla Ukrainy jako wsparcie zapewniamy najnowsze technologie, które mamy dzisiaj. Zawsze będziemy dzielić się naszym doświadczeniem z ukraińskimi partnerami, aby wspólnie osiągać nasze cele”- powiedział generalny dyrektor Baykar Makina - Haluk Bayraktar.

W wyniku spotkania opracowano ogólną procedurę realizacji projektu wraz z planem działań.

Ołeksij Neiżpapa, dowódca ukraińskiej marynarki wojennej, powiedział wcześniej, że UAV Bayraktar zwiększyłyby zasięg lotu w strefach operacyjnych Morza Czarnego i Azowskiego i zostałyby wykorzystane do pokrycia sytuacji na powierzchni, zapewnienia działań sił zbrojnych. na lądzie i na morzu.

Poinformowano, że ukraiński minister obrony Andrij Taran i prezydent tureckiej Dyrekcji Przemysłu Obronnego Ismail Demir podpisali memorandum przedstawiające ich zamiary uruchomienia i realizacji wspólnych projektów budowy okrętów wojennych, bezzałogowych statków powietrznych i wszystkich typów silników turbinowych.

Jednocześnie Andrij Taran i turecki minister obrony narodowej Hulusi Akar podpisali ramowe porozumienie wojskowe między Gabinetem Ministrów Ukrainy a Rządem Republiki Turcji.

Tureckie drony dowiodły swojej skuteczności w działaniach wojennych w Syrii, Libii i Górskim Karabachu.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-