Okupanci wczoraj w Donbasie 6 razy naruszyli zawieszenie broni – strat nie odnotowano

Okupanci wczoraj w Donbasie 6 razy naruszyli zawieszenie broni – strat nie odnotowano

Ukrinform
22 stycznia na wszystkich obszarach odpowiedzialności jednostek ukraińskich odnotowano 6 naruszeń zawieszenia broni - informuje centrum prasowe sztabu Operacji Sił Połączonych, donosi Ukrinform.

Pozycje ukraińskie zostały ostrzelane:

w pobliżu miejscowości Wodjane (Pryazowie) – z granatników,

w pobliżu miejscowości Nowoseliwka 2 – z broni strzeleckiej,

w pobliżu miejscowości Awdijwka – z broni strzeleckiej,

w pobliżu miejscowości Opytne – z automatycznych granatników,

w pobliżu miejscowości Nowoługańskie – z broni snajperskiej,

w pobliżu miejscowości Szumy – z broni strzeleckiej.

Przedstawiciele OBWE zostali poinformowani o naruszeniu zawieszenia broni przez siły zbrojne Federacji Rosyjskiej za pośrednictwem ukraińskiego Wspólnego Centrum Kontroli i Koordynacji Zawieszenia Broni.

Przypomnijmy, po spotkaniu Trójstronnej Grupy Kontaktowej 22 lipca 2020 r., która uzgodniła dodatkowe środki w celu wzmocnienia zawieszenia broni, począwszy od 00:01 27 lipca 2020 r. i do końca okresu sprawozdawczego, SMM OBWE odnotowało co najmniej 6360 naruszeń zawieszenia broni w obwodzie donieckim i ługańskim.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-