Doba w strefie OSP: okupanci siedmiokrotnie zrywali rozejm, zginął ukraiński żołnierz

Doba w strefie OSP: okupanci siedmiokrotnie zrywali rozejm, zginął ukraiński żołnierz

Ukrinform
W ciągu ostatnich 24 godzin, 21 stycznia, odnotowano siedem naruszeń zawieszenia broni w rejonie działania Sił Połączonych. Wszystkie naruszenia zostały popełnione w rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej „Schid”.

Według Ukrinformu, o tym poinformowało centrum prasowe sztabu OSP.

„W pobliżu miejscowości Krasnohoriwka zbrojne formacje Federacji Rosyjskiej otworzyły ogień z automatycznych granatników i z broni strzeleckiej.

Również w rejonie Marinki i Krasnohoriwki ukraińscy obrońcy zaobserwowali przelot wrogich dronów typu „quadrocopter” przekraczających linię demarkacyjną. Oba zostały zneutralizowane przez nasze środki walki elektronicznej”- głosi wiadomość.

Ponadto w okolicy miejscowości Pyszczewyk wróg otworzył ogień z granatnika przeciwpancernego i moździerzy kalibru 82 mm. W pobliżu miejscowości Szyrokino okupanci otworzyli ogień z granatników różnych systemów, moździerzy kalibru 120 mm i karabinów maszynowych.

Również w okolicy miejscowości Hnutowe rosyjskie wojska okupacyjne ostrzelały ukraińskie pozycje z moździerzy kalibru 82 mm, granatników różnych systemów i karabinu maszynowego. Na tym samym obszarze odnotowano działalność wrogiego snajpera.

W wyniku ostrzału wroga zginął ukraiński żołnierz.

Żołnierze ukraińscy otwierali ogień w odpowiedzi na ostrzał przez formacje zbrojne Federacji Rosyjskiej.

Od początku tego dnia, 22 stycznia, na terenie operacji Połączonych Sił nie odnotowano żadnych naruszeń zawieszenia broni.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-