Podczas wizyty w Donbasie Przewodnicząca OBWE wyraziła poparcie dla Ukrainy

Podczas wizyty w Donbasie Przewodnicząca OBWE wyraziła poparcie dla Ukrainy

zdjęcie
Ukrinform
Przewodnicząca OBWE, szwedzka minister spraw zagranicznych Ann Linde, podczas wizyty na rejonie działania Operacji Sił Połączonych wyraziła pełne poparcie dla ukraińskiego dążenia do pokoju – napisała na Facebooku służba prasowa OSP, donosi Ukrinform.

„Chcę zapewnić o moim pełnym poparciu dla Ukrainy. Jednym z priorytetów naszej organizacji będzie rozwiązanie kryzysu na Ukrainie i wokół niej. Podstawą do tego będą zasady i zobowiązania podjęte przez OBWE. Chcemy także zmniejszyć negatywne konsekwencje odczuwane przez ludność cywilną w Donbasie” - powiedziała przewodnicząca OBWE.

Delegacja OBWE wraz z Ministrem Spraw Zagranicznych Ukrainy Dmytro Kulebą oraz przedstawicielami Sztabu Operacji Sił Połączonych odwiedziła obwód ługański.

Pełniący obowiązki dowódcy Operacji Sił Połączonych generał dywizji Wiktor Hanuszczak poinformował zagraniczną delegację o aktualnej sytuacji w rejonie działania OSP i podkreślił, że głównym celem ostrzału przeciwnika w kierunku ukraińskich pozycji jest prowokowanie oddziałów OSP do otwarcia ognia w odpowiedzi i oskarżenia najwyższego wojskowo-politycznego przywództwa Ukrainy o naruszenie uzgodnionych porozumień TGK w sprawie pełnego i kompleksowego zawieszenia broni na linii demarkacyjnej.

„Wróg stara się przestrzegać zawieszenia broni, ale w celu prowokacji, strzela z broni strzeleckiej i moździerzy kalibru 120 mm i 82 mm” - powiedział Hanuszczak.

Służba prasowa poinformowała również, że w ramach wizyty urzędującej przewodniczącej OBWE Ann Linde planowana jest podróż do punktu kontrolnego „Zołote”.

Przypomnijmy, obecna Przewodnicząca OBWE Ann Linde przebywa z dwudniową wizytą roboczą na Ukrainie.

1 stycznia Szwecja rozpoczęła coroczną prezydencję w Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-