OBWE w ciągu ostatniej doby odnotowała 218 naruszeń zawieszenia broni w Donbasie

OBWE w ciągu ostatniej doby odnotowała 218 naruszeń zawieszenia broni w Donbasie

Ukrinform
Specjalna Misja Monitorująca OBWE (SMM) odnotowała 218 naruszeń zawieszenia broni w Donbasie, w większości w obwodzie ługańskim.

Jak donosi Ukrinform, poinformowano o tym w raporcie SMM OBWE.

W obwodzie donieckim misja OBWE odnotowała 10 naruszeń zawieszenia broni, z których 6 miało miejsce wieczorem 5 stycznia na północnym zachodzie od donieckiej stacji filtrującej. W poprzednim okresie sprawozdawczym w tym obszarze odnotowano 7 takich naruszeń.

W obwodzie ługańskim SMM odnotowało 208 naruszeń zawieszenia broni (w tym 188 wybuchów niewiadomego pochodzenia oraz 11 serii i strzałów z armaty 73 mm).

140 z tych wybuchów niewiadomego pochodzenia miało miejsce w rejonie na północny-zachód od miejscowości Syrotyne i oceniono je jako ostrzały bojowe poza strefą bezpieczeństwa na poligonie w pobliżu Mikołajówki.

Jak donosi Ukrinform, 7 stycznia w rejonie działania operacji Sił Połączonych odnotowano osiem naruszeń zawieszenia broni.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-