Okupanci trzykrotnie przerywali zawieszenie broni - strzelano z granatnika w pobliżu Marinki

Okupanci trzykrotnie przerywali zawieszenie broni - strzelano z granatnika w pobliżu Marinki

Ukrinform
Wczorajszej nocy, 11 grudnia, siły zbrojne Federacji Rosyjskiej trzykrotnie złamały zawieszenie broni - informuje centrum prasowe sztabu Operacji Sił Połączonych, donosi Ukrinform.

Pozycje ukraińskie zostały ostrzelane:

w pobliżu miejscowości Marinka - z automatycznych granatników,

w pobliżu miejscowości Wodjane - z broni strzeleckiej,

w pobliżu miejscowości Zaicewe - z broni strzeleckiej.

Należy podkreślić, że wrogie prowokacje nie stanowiły zagrożenia dla ukraińskich żołnierzy, więc w odpowiedzi nie otworzono ognia. Wśród Sił Połączonych nie ma strat ani obrażeń w walce.

Naruszenia reżimu zawieszenia broni przez siły zbrojne Federacji Rosyjskiej były zgłaszane przedstawicielom OBWE za pośrednictwem ukraińskiej strony Wspólnego Centrum Monitorowania i Koordynacji Zawieszenia Broni i Stabilizacji na linii rozgraniczenia stron.

Od początku bieżącego dnia, 12 grudnia, nie odnotowano żadnego ostrzału ze strony rosyjskich sił okupacyjnych w rejonach odpowiedzialności ukraińskich brygad bojowych, a na wszystkich odcinkach frontu panowała cisza.

„Ukraińscy żołnierze nadal wykonują swoje zadania i są gotowi do odparcia w przypadku zagrożenia ich życia lub zdrowia” - poinformowała sztab OSP.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-