Dziewięć naruszeń rozejmu w Donbasie, okupanci używają zakazanej broni

Dziewięć naruszeń rozejmu w Donbasie, okupanci używają zakazanej broni

Ukrinform
W ciągu ostatnich 24 godzin, 3 grudnia, formacje zbrojne Federacji Rosyjskiej i jej najemnicy dziewięć razy zrywali rozejm.

Jak podaje Ukrinform, poinformowało o tym centrum prasowe sztabu Operacji Sił Połączonych na Facebooku.

„W rejonie miejscowości Wodjane wróg ostrzelał nasze pozycje z moździerzy kalibru 120 i z automatycznych granatników. Niedaleko tej samej miejscowości, używając zakazanych min POM-2, nieprzyjaciel czterokrotnie przeprowadził zdalne minowanie terenu przed pozycjami naszych wojsk” -  głosi komunikat.

Ponadto okupanci oddali kilka prowokacyjnych strzałów z ręcznych granatników przeciwpancernych w pobliżu miejscowości Szumy i w pobliżu Awdijiwki, a w okolicy miejscowości Opytne - z ręcznych granatników.

Wśród żołnierzy Sił Połączonych nie odnotowano strat ani obrażeń bojowych. Nasi żołnierze nie otworzyli ognia.

„Od początku tego dnia, w godzinach porannych 4 grudnia, rosyjskie siły okupacyjne naruszyły porozumienia z 22 lipca 2020 roku i użyły zakazanej ciężkiej broni, tj. dział  kalibru 122 mm i moździerzy kalibru 120 mm, ostrzeliwując nasze pozycje w rejonie miejscowości Wodjane” – poinformował sztab.

Działania ogniowe nieprzyjaciela nie stanowiły zagrożenia dla naszych obrońców, więc jednostki ukraińskie w odpowiedzi nie otworzyły ognia.

Przedstawiciele OBWE za pośrednictwem ukraińskiej strony Wspólnego Centrum Kontroli i Koordynacji Zawieszenia Broni i Stabilizacji zostali poinformowani o stosowaniu przez siły zbrojne Federacji Rosyjskiej zakazanych rodzajów broni ciężkiej.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-