Okupanci w ciągu ostatniej doby dwukrotnie naruszyli zawieszenie broni

Okupanci w ciągu ostatniej doby dwukrotnie naruszyli zawieszenie broni

Ukrinform
Od początku bieżącego dnia, 3 grudnia, oddziały zbrojne Federacji Rosyjskiej i jej najemnicy dwukrotnie naruszyły porozumienia osiągnięte podczas spotkania Trójstronnej Grupy Kontaktowej 22 lipca 2020 roku - informuje centrum prasowe sztabu Operacji Sił Połączonych, donosi Ukrinform.

„W pobliżu miejscowości Wodjane wróg kilka razy strzelał z moździerza kalibru 82 mm, a także zdalnie zaminował pozycje naszych wojsk, używając kilku zabronionych min POM-2” - czytamy w oświadczeniu.

Użycie zabronionej broni przez nieprzyjaciela zostało natychmiast zgłoszone OBWE za pośrednictwem ukraińskiego Wspólnego Centrum Kontroli i Koordynacji Zawieszenia Broni.

Ostatniej nocy, 2 grudnia, w większości obszarów odpowiedzialności jednostek ukraińskich panowała „cisza”.

Jednocześnie, w okolicach miejscowości Wodjane odnotowano trzy naruszenia zawieszenia broni przez jednostki zbrojne Federacji Rosyjskiej i jej najemników. Tam wróg ostrzelał ukraińskie pozycje z granatnika i broni strzeleckiej. Ponadto na tym samym obszarze wróg zdalnie zaminował pozycje wojsk ukraińskich, korzystając z kilku zabronionych min POM-2.

Wśród ukraińskich żołnierzy nie odnotowano strat ani obrażeń w walce.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-