W miniony weekend OBWE odnotowała ponad 160 naruszeń w Donbasie

W miniony weekend OBWE odnotowała ponad 160 naruszeń w Donbasie

Ukrinform
W Donbasie, od wieczora 27 do wieczora 29 listopada, Specjalna Misja Monitorująca OBWE zarejestrowała 163 ostrzały, z których większość miała miejsce w obwodzie ługańskim.

Jak donosi Ukrinform, poinformowano o tym w raporcie SMM OBWE na Ukrainie.

W obwodzie donieckim odnotowano 76 naruszeń zawieszenia broni, z których większość miała miejsce rano 29 listopada.

W obwodzie ługańskim w weekend odnotowano 87 przypadków naruszenia zawieszenia broni.

„Wszystkie ostrzały z broni ręcznej zostały zarejestrowane w nocy z 27 na 28 listopada w rejonach położonych na południowy wschód od Stanicy Ługańskiej” - poinformowało OBWE .

Po spotkaniu Trójstronnej Grupy Kontaktowej 22 lipca, na którym uzgodniono wprowadzenie dodatkowych środków w celu wzmocnienia zawieszenia broni, począwszy od godz. 00:01 27 lipca i do końca okresu sprawozdawczego, SMM odnotowało łącznie 2756 naruszeń zawieszenia broni w obwodach donieckim i ługańskim.

Przypomnijmy, w poniedziałek siły zbrojne Federacji Rosyjskiej i jej najemnicy dwukrotnie naruszyły porozumienie o zawieszeniu broni.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-