W pobliżu miejscowości Wodjane okupanci zaminowali pozycje ukraińskiej armii

W pobliżu miejscowości Wodjane okupanci zaminowali pozycje ukraińskiej armii

Ukrinform
25 listopada oddziały zbrojne Federacji Rosyjskiej 3 razy naruszyły porozumienia Trójstronnej Grupy Kontaktowej - informuje centrum prasowe sztabu Operacji Sił Połączonych, donosi Ukrinform.

Pozycje ukraińskie zostały ostrzelane:

w pobliżu miejscowości Wodjane - z ręcznych przeciwpancernych granatników i z broni strzeleckiej,

w pobliżu miejscowości Awdijiwka - z granatników.

Ponadto zaznaczono, że w pobliżu miejscowości Wodjane nieprzyjaciel przeprowadził zdalne minowanie pozycji wojsk ukraińskich za pomocą zabronionych min POM-2.

Przedstawiciele OBWE zostali poinformowani o naruszeniu zawieszenia broni i użyciu min przez siły zbrojne Federacji Rosyjskiej za pośrednictwem ukraińskiego Wspólnego Centrum Kontroli i Koordynacji Zawieszenia Broni.

Wśród ukraińskich żołnierzy nie odnotowano strat.

Od początku bieżącego dnia na linii demarkacyjnej panował rozejm, nie stwierdzono naruszeń porozumień w rejonie operacji.

Siły ukraińskie przestrzegają warunków zawieszenia broni i są gotowe odpowiednio reagować na wszelkie działania wroga.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-