W obwodzie donieckim trwają prace konserwatorskie na obiektach infrastrukturalnych – sztab OSP

W obwodzie donieckim trwają prace konserwatorskie na obiektach infrastrukturalnych – sztab OSP

zdjęcie
Ukrinform
W obwodzie donieckim w obszarze OSP trwają prace związane z kontrolą jakości wód podziemnych oraz remont mostu nad torami kolejowymi autostrady Charków-Debalcewo – poinformowała służba prasowa sztabu Operacji Sił Połączonych, donosi Ukrinform.

„Podejmowane są działania mające na celu odbudowę zniszczonych obiektów i budowę nowej infrastruktury w obwodzie donieckim. Wszystkie działania prowadzone są w sposób zaplanowany, zgodnie z udzielonymi gwarancjami bezpieczeństwa i kontrolą zawieszenia broni dzięki skoordynowanej pracy strony ukraińskiej SCKK z patrolami SMM OBWE i sztabem Operacji Sił Połączonych. W związku z tym w miejscowości Nowhorodskie, w celu kontroli bezpieczeństwa ekologicznego środowiska, wokół magazynu osadów Zakładu Fenolowego zapewniono pobieranie próbek gleby i wód gruntowych. Prace te mają na celu zapobieżenie zanieczyszczeniu wód gruntowych i dalszemu przedostawaniu się niebezpiecznych chemikaliów do głównego szlaku wodnego regionu - rzeki Sewerski Donieck”- napisano w oświadczeniu.

W obwodzie donieckim trwają prace remontowe obiektów infrastrukturalnych

Jak wspomniano, pobieranie próbek odbywa się co tydzień. Zgodnie z wynikami analizy chemicznej nie stwierdzono przekroczenia maksymalnych dopuszczalnych norm.

Ponadto trwają prace budowlane mające na celu przywrócenie mostu nad torami kolejowymi autostrady Charków-Debalcewo. Obecnie trwają prace nad montażem ramy platformy dla przyszłego połączenia transportowego.

Również w ciągu tygodnia przy wsparciu strony ukraińskiej SCKK, SMM OBWE, sztabu Operacji Sił Połączonych oraz dzięki jednostkom Służby ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Ukrainy przeprowadzono remont dachu dwupiętrowego apartamentowca w Zajcewie.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-