Okupanci 6 razy naruszyli zawieszenie broni w Donbasie

Okupanci 6 razy naruszyli zawieszenie broni w Donbasie

Ukrinform
22 listopada oddziały zbrojne Federacji Rosyjskiej 6 razy naruszyły porozumienia Trójstronnej Grupy Kontaktowej - informuje centrum prasowe sztabu Operacji Sił Połączonych, donosi Ukrinform.

Pozycje ukraińskie zostały ostrzelane:

w pobliżu miejscowości Awdijiwka - z automatycznych granatników,

w pobliżu miejscowości Nowoługańskie - z granatników,

w pobliżu miejscowości Szumy - z granatników i z broni strzeleckiej,

w pobliżu miejscowości Wodjane - z granatników i z broni strzeleckiej.

Oprócz tego okupanci w pobliżu miejscowości Wodjane przeprowadzali zdalne minowanie pozycji naszych wojsk przy użyciu min POM-2”- głosi komunikat.

Przedstawiciele OBWE zostali poinformowani o naruszeniu zawieszenia broni i użyciu zabronionych min przez siły zbrojne Federacji Rosyjskiej za pośrednictwem ukraińskiej strony JCCC.

Wśród ukraińskich żołnierzy nie odnotowano strat.

Od początku bieżącego dnia 23 listopada na linii demarkacyjnej panował rozejm, nie stwierdzono naruszeń porozumień w rejonie operacji.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-